Derby v 1.lige žien skončilo zmierlivo

05. 12. 2016 |

zeny 1. liga ženy – východ

VK Iskra Hnúšťa – VK Slovan Rimavská Sobota
 3:1(-20,22,13,21) a 1:3 (-13,-7,14,-24)

Iskra:

P.Slivková, M.Hochmannová, I.Belicová, T.Štefániková, P.Ďurišová, L.Tomengová, libero T.Vetráková (L.Sliacka, R.Antalová, A.Beregiová, L.Knechtová)  

Tréneri: I.Pasiar

Od začiatku zápasu bolo vidno nervozitu na obidvoch stranách, keďže išlo o derby zápas. Domáce hráčky však vstúpili do zápasu zle. Slabší pohyb a veľa vlastných chýb ich stálo prehru v prvom sete. Do druhého však už vstúpili domáce hráčky pozorne zlepšili hru a výsledok sa dostavil. Súperovi už nedovolili uhrať ani set a zápas zaslúžene vyhrali.

Druhý zápas mal podobný začiatok ako ten prvý. Domáce hráčky boli ešte asi v šatni kým súper im dával jeden bod za druhým. Aj po prehratom druhom sete sa už ich hra zlepšila a predviedli pekný volejbal. Tretí set jasne vyhrali. Štvrtý bol ako na hojdačke. Družstvá sa striedali vo vedení. Už keď sa zdalo ,že domáce set vyhrajú stal sa pravý opak. Niekoľko vlastných školáckych chýb v závere ich stálo výhru v sete. Nevyužili tri setbaly. Veľmi ma mrzí koncovka štvrtého setu, ale šport je už raz taký nevyspytateľný. Treba sa z toho poučiť.