Hnúšťa A vrátila jesennú prehru Mladosti

ŠK Mladosť Považská Bystrica – VK ISKRA Hnúšťa A

0:3 (-20,-26,-17) a 1:3 (-22,17,-21,-16)

M.Mrnková, B.Sliacka, M.Hochmannová, P.Kvetková, J.Pásztorová, N.Václaviková,

(S.Hosťovecká, N.Klembuszová)

Družstvá sa od začiatku zápasu striedali vo vedení. Ani jedno z družstiev si nevypracovalo vyšší ako dvojbodový náskok takže prvý set sa rozhodoval v jeho koncovke, kde malo družstvo Hnúšte viac šťastia a kvalitným podaním ukončilo víťazne prvý set. Do druhého setu vstúpili hráčky Iskry nesústredene produkovali vlastné chyby najmä na sieti a domáce hráčky si vybudovali značný náskok. Po oddychovom čase za stavu 24:20 pre domáce hráčky sa dievčatá z Hnúšte schopili kvalitným podaním stiahli náskok domácich a set vyhrali 28:26. Tretí set už žiačky Iskry nepustili z rúk a najmä zásluhou výborného podania Kvetkovej a Mrnkovej doviedli set ako aj zápas do víťazného konca.

Druhý zápas mal podobný začiatok ako ten prvý. Obidve družstvá robili veľa vlastných nevynútených chýb, ale v závere opäť dominovali hráčky Iskry. Druhý set bol doslova pohromou pre Hnúšťu. Hra sa dievčatám nedarila odišlo im aj kvalitné podanie, čo domáce hráčky rýchlo využili a set vyhrali celkom presvedčivo. Do tretieho setu už ale opäť nastúpili hráčky koncentrovane. Začala sa im hra opäť dariť a set vyhrali. Štvrtý set patril jednoznačne hráčkam Iskry, ktoré set ako aj zápas vyhrali a tak oplatili súperovi prehru z domáceho prostredia.