XII. kolo

VK Iskra Hnúšťa  – VK Slávia TU Košice

0:3 (-25,-15,-20) a 0:3 (-22,-10,-17)

T.Krekáňová, Z.Vojteková, P.Kvetková, L.Sliacka, M.Mrnková, R.Národová,  liberka L.Tokárová (A.Bukviarová)

Iskra začala priam ideálne. Kľudnou hrou vyhrávala v prvom sete 7:1, 9:2, 10:4 ale ani to nestačilo na úspešný koniec v sete. Košičanky vyrovnali stav na 20:20, viedli 22:20. Domáce stav zvrátili na 24:22, lenže aby uspeli, nsmeli by sa dopustiť vlastných chýb  čo ich stalo celosetové vedenie a v závere strata setu 25:27. Potom nastal útlm, hostky vyhrávali vysoko, uspokojili sa so stavom. Vtedy znova začali domáce doťahovať, lenže to trvalo len chvíľu. . Druhý set začali lepšie hostky, viedli 9:5, keď na hraciu plochu zo stropu začala tiecť voda. Nastalo asi hodinové prerušenie v zápase. Keďže nedošlo k zlepšeniu situácie, kapitánky sa dohodli, že zápas sa dohrá na náhradnom ihrisku po prestavaní. Podľa pravidiel začal druhý set od stavu 0:0. Po druhom stratenom sete domáce znova začali so snahou uhrať set. Iskra nenašla kľud a rozvahu v koncovkách. Domáce zaostali sa súperkami h premieňaní lôpt čo ich stalo stratu setu i prehra v zápase 0:3.

Druhý zápas pokračoval po krátkej prestávke na náhradnom ihrisku, pretože voda nedovoľovala hrať na hlavnom centrálnom ihrisku.. V prvom sete sa súperi držali bok po boku. Zasa však nedôraznosť domácich v útoku a nepozornosť v obrane či pri ľahkých loptách, bola príčinou prehry v sete na 22 bodov. Druhý set, bol jednoznačne v réžii súperiek. Tretí set po ľahkom vedení hostiek, domáce v závere trocha zdramatizovali, ale to bolo pre tú chvíľu všetko. Hostky zaslúžene vyhrali aj druhý krát 3:0.