1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa   – MVK Poltár

3:1 (22,-21,22,16) a 2:3 (-16,-15,11,23,-13)

L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnkvá, M.Hochmannová, P.Kvetková, N.Klembuszová, (S.Vetráková, J.Pásztorová, T. štefániková)

V ďalšom kole prvej ligy junioriek nastúpili hráčky Iskry v domácom prostredí v derby zápasoch proti Poltáru. V slušne zaplnenej športovej haly v Hnúšti to bol od začiatku veľmi vyrovnaný zápas. Hráčky z Poltára boli favoritom tohto derby, ale ako sa už po niekoľký krát ukázalo, práve derby favorita nemá. Poltárčanky začali vo veľkom štýle a vyhrávali celý prvý set. Ich náskok nebol vysoký, domáce hráčky držali so súperom krok. Koncovka setu sa lepšie vydarila domácim hráčkam, ktoré set po dráme vyhrali. Aj druhý set bol veľmi podobný. Domáce stále len doťahovali náskok súpera, aj keď sa im niekoľkokrát podarilo stav zrovnať, záver setu si hráčky z Poltára ustrážili a vyrovnali stav na 1:1. Tretí set patril celý domácim hráčkam. Vyhrávali od úvodných lôpt a po niekoľkých výborných podaniach set vyhrali. Ako sa ukázalo výhra v tomto sete ich ešte viac nakopla. Štvrtý set mali jasne vo svojej moci. Od začiatku setu výborne podávali všetky hráčky a tak ich náskok narastal. Keď sa k tomu pridala aj pozorná a obetavá hra v poli úspech sa dostavil. Hráčky Iskry set vyhrali a tým aj zápas 3:1.

Druhý zápas bol ako na hojdačke. Prvé dva sety patrili hosťujúcim hráčkam. Domáce hráčky zrejme ešte ostali v šatni. Ich výkon nebol dobrý a dovolili hráčkam z Poltára rýchlo vyhrávať 2:0 na sety. V treťom sete sa však schopili. Držali so súperom krok do stavu 12:12. Za tohto stavu však rozhodca vzal všetky body hosťujúcim hráčkam pre ich zlé postavenie. Domáce hráčky set už nepustili set vyhrali a pokračovalo sa ďalej. Štvrtý set bol veľmi dramatický. Rozhodoval sa iba v koncovke. Hráčky z Poltára vyhrávali 23:18 , ale domáce podporované fanúšikmi sa nevzdali, bojovali. Oplatilo sa im to, lebo set otočili a vynútili si piaty rozhodujúci set. Ten však mali jasne v rukách hráčky z Poltára a po dramatickom priebehu, keď domáce ešte vyrovnali na 13:13 set vyhrali 15:13.

Všetkým dievčatám patrí veľké poďakovanie najmä za ich bojovnosť. V hre boli aj výpadky, ale dievčatá sa stále vrátili do hry a bojovali aj za nepriaznivého stavu. Aj keď nám chýba výška dievčat, dneska to dievčatá nahradili bojovnosťou a obetavosťou. Dúfam že ich dnešný výkon naštartuje a ich hra pôjde nahor.

Ďalší zápas odohráme opäť na domácej palubovke 2.12.2012. o 14:00 proti Zvolenu. Týmto pozývame všetkých svojich fanúšikov do športovej haly.