Iskra nedohrala druhý zápas v Žiari nad Hronom

MŠK Žiar nad Hronom – VK Iskra Hnúšťa

3:1 (-14,8,16,17) a 3:0 (8,0,0)

E.Boľfová, N.Michalková, K.Jozefíková, T.Vrábľová, N.Piaterová, L.Javorová, libero -K.Svinčiaková

Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar,  S.Tomčík

Hnúšťanky začali svoje účinkovanie v Žiari nad Hronom veľmi dobre. V prvom sete vyhrávali 6:0, 11:1 a s chuťou dohrali set. Vyzeralo to, že by Iskra mohla dosiahnúť slušný výsledok, lenže domáce zdbvihli hlavu a vrátili hostkami set aj s úrokom. Druhý set bol celý tiež v réžii domácich, Iskra sa nevedela vrátiť k svojej hre. Až vo štvrtom sete Hnúšťanky začali hroziť domácim zvratom , ale bolo už neskoro. Hoci dievčatá prehrali zanechali pozitívny dojem pred odvetou. Druhý zápas začali znova Hnúšťanky útočne, dravo. Vyhrávali až do stavu 8:7, keď prišiel koniec všetkým nádejam v podobe zranenia L.Javorovej. Keďže Hnúšťa nemala na striedačke ďalšiu hráčku zápas sa skončil predčasne. Slzy v očiach Hnúšťaniek značili jednoznačne veľké sklamanie s takýmto koncom, ale skutočnosť nedovolila pokračovať v hre. Je to dôsledok dlhodobej mizérie na lavičke Hnúšte, z ktorej odišli mladé nádeje bez väčšieho vysvetlovania pred Vianocami a uprednostnili svoje osobné záujmy pred kolektívnymi. Pokiaľ bude takto vývoj pokračovať a individuálne záujmy budú nadradené nad kolektív, hrozí, že bude volejbal v Hnúšti vážne ohrozený. Veríme, že sa dievčatá vzchopia a dokončia súťaž bez väčších problémov, len potrebujú pomoc aj ostatných hráčok. Držíme im palce.