VK Slovan Rimavská Sobota – VK Iskra Hnúšťa

3 : 1 (16,-23,9,13) a 3 : 1 (24,-23,32,15)

P.Slivková, T.Krekáňová , P.Ďurišová, L.Sliacka, M.Mrnková, Z.Vojteková, liberka -L.Tokárová (K.Ďurindová, Z.Blahová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, Mgr. M.Križanová

Hnúšťanky sa nedostatočne pripravili na súpera, čo bolo citeľné najmä v prvom zápase. Prvý set sa Hnúšťanky nevyvarovali vlastných nevynútených chýb. V druhom sete sa skoncentrovali, pritvrdili na sieti a v dramatickom závere dotiahli úspešne druhý set vo svoj prospech. Lenže to bolo v prvom dejstve derby všetko. Tretí set začal ako v zlom sne. Vlastné chyby, odovzdanosť až bezradnosť boli príčinou vysokého skóre v sete 25:9 v prospech domácich. Začiatkom štvrtého setu sa síce pokúsila Iskra o zvrat, ale zostalo len pri prianí. V prvom zápase Iskra vyrobila priemerne na set 13-14 nevynútených chýb pri vlastnom podaní a lopte zadarmo.

Druhý zápas sa dramaticky vyrovnal, Hnúšťanky spozorneli, zlepšili pohyb. Možno trošku športového šťastia, rozvahy chýbali Hnúšťankám v závere prvého setu. Druhý však tiež po dramatickom závere strhli vo svoj prospech. Tretí set od začiatku viedli Hnúšťanky a vyzeralo to, že si nepustia set. Domáce však dotiahli na 20:20 a začal sa súboj o body. Iskra prehrávala 24:21, vyrovnala. Družstvá sa striedali v jednobodovom vedení, raz jedno raz druhé malo setbal. Menej chýb sa však dopustili domáce, ktoré vyhrali dramatický set 34:32. V štvrtom sete už Iskra nenašla dostatok pokoja a síl na zvrat. Hoci dievčatá prehrali i druhý zápas, ukázali, že vedia hrať volejbal. Chýbala im však v rozhodujúcich chvíľach rozvaha a skúsenosť, o čo boli domáce o krok vpredu.