XII. kolo
ŠK Prakon Prakovce – VK Iskra Hnúšťa
3:2 (-32,24,-14,23,11) a 3:0 (13,25,14)

T.Krekáňová, P.Slivková, K.Ďurindová, L.Sliacka, M.Mrnková, R.Národová, liberka L.Tokárová (A.Bukviarová)

Hnúšťanky začali kľudne a s prehľadom. V prvom sete sa hneď chytili a viedli 7:2, 15:7. Následne začali kopiť chyby, znova sa objavila choroba v koncovkách setov, keď dievčatá nezvládajú jednoduché lopty a akcie. Z jasného priebehu sa vykľula dráma, ktorá sa skončila vydretým víťazstvom Iskry 34:32. V druhom sete sa do polovice setu Iskra len doťahovala na domáce, ktoré v závere viedlo 24:20. Po oddychovom čase a prestriedaní sa Hnúšťanky dotiahli a vyrovnali stav na 24:24. Lenže pri vlastnom podaní do siete stratili loptu a následne z útoku druhá lopta tiež do siete. Tretí set sa konečne dievčatá skoncentrovali a jasne ho vyhrali na 14 bodov. Štvrtý set Iskra viedla po celý priebeh setu 2-4 bodovými rozdielmi, dievčatá kontrolovali priebeh a mali nielen set, ale i osud zápasu v rukách, na sety viedli 2:1 a 14:11, 17:15. Zasa prišla šnúra vlastných chýb, ktoré postavili domáce na nohy a set vyhrali, hoci všetci boli presvedčení, o prehre domácich. Domáce družstvo bojovalo v poli, vracalo stratené lopty a Hnúšťanky neodpovedali razantne.V piatom skrátenom sete začali Hnúšťanky odovzdane, prehrávali 6:1,8:2. Postupne však v krátkej chvíľky sa vzchopili a vyrovnali na stav 10:10, lenže to bolo asi všetko, pretože dvoma zahodenými loptami sa položili a rezignovali a prehrali zápas 3:2.
Druhý zápas už bol jednoduchší pre domáce družstvo, ktoré trestalo jednoduchými loptami Hnúšťanky. Po prvom prehratom sete sa Iskra pokúsila zvrátiť priebeh hry v svoj prospech. Druhý set bol bodovo vyrovnaný do stavu 18:18, potom Iskra ušla na 22:18. Črtajúci zvrat však ustrnul za nedôraznom útoku, keď Iskra nevedela položiť súperovi loptu a nakoniec set prehrali 27:25. Tretí set sa v podstate už len dohrával, pretože Hnúšťanky nenašli silu viacej sa pobiť o body so súperom a prehrali druhý zápas 3:0.