ŠŠK Kometa Košice – VK Iskra Hnúšťa

3:1 (-22,17,14,16) a 3:0 (18,12,20)

T.Krekáňová, Z.Vojteková, P.Slivková, L.Sliacka, M.Mrnková, R.Národová,

(A.Bukviarová)

Hnúšťanky začali na súperovej pôde smelo. Prvá polovica prvého setu bola v znamení striedania sa v tesnom vedení, až v závere od stavu 18:18 sa Iskra odpútala od domáceho súpera a dotiahla set do víťazného konca. Iskra hrala nekompromisne na sieti aj pri servise, čo im prospelo. Druhý set sa priaznivo vyvíjal do stavu 10:9 pre Iskru, potom však sa Hnúšťanky dopustili niekoľkých chýb za sebou, stratili kontakt so súperom a set prehrali. Aj ďalšie dva sety boli vyrovnané do polovice, potom už domáce odskočili na niekoľkobodové vedenie, ktoré si udržali kľudnou hrou. Iskra neprodukovala už takú útočnú hru ako v prvom sete, jej akcie už neboli takou hrozbou pre súpera.. Ľahké lopty domáce trestali bodmi. Hnúšťanky sa začali dopúšťať aj chýb na servise a príjme, čo im vzalo vietor z plachiet. Prvý zápas vyhrali domáce 3:1.

Druhý zápas začal znova vyrovnane casino do stavu 8:8. Od toho stavu však nahromadenými  chybami a nedôslednými odbitiami Iskra stratila kontakt s domácimi, ktoré odskočili až na stav 17:8, 22:12. Iskra sa potom na chvíľu pozviechala a začala doťahovať najmä kvalitným servisom a trestaním chýb domácich, čo prinieslo skresanie vedenia domácich na 22:18. Škoda následnej chyby v poli, ktorá pribrzdila Iskru v doťahovaní sa na domáce, set prehrali 18:25. V druhom sete to bola odovzdaná a fádna hra Iskry, čoho dôkazom bolo ľahké víťazstvo domácich. Tretí set začal hrozivo, domáce viedli 4:0. Hnúšťanky však vyrovnali na 4:4. Potom však strácala Iskra na dôraze a súperky od stavu 8:6, postupne zvyšovali svoje vedenie na 12:6, 13:8 až 21:8. Iskra ešte raz zdvihla hlavu v tomto zápase a dotiahla sa na 16:21 pre domáce a 20:23. Ale to nestačilo na prípadný zvrat, domáce spozorneli a zvíťazili aj v druhom zápase, teraz 3:0.