3:0(23,6,21) a 3:0(24,16,20)

VK Iskra Hnúšťa :

K.Mužíková, N.Michalková, L.Javorová, E.Boľfová, T.Vrábľová, Kr. Sojková

Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar

Ženy Iskry vycestovali na derby do Poltára len v šestici. Hnúšťanky sa od začiatku zápasu ukázali vo veľmi dobrom svetle, kvalitne podávali, bránili v poli a útočili. V prvom sete vyhrávali do stavu 17:14, potom však prišlo pár chýb a domáce zrovnali stav na 21:21. V závere setu utiahli lepšie Poltárčanky a vyhrali 25:23. Druhý set to bola katastrofa v radoch Iskry, čo sa prejavilo na prehre 6:25. Do tretieho setu sa však Iskra vzchopila a ťahala set do stavu 19:16. Koncovka patrila znova domácim aj celkový výsledok 3:0 pre Poltár.

Druhý zápas hostky účinne bojovali a hrozili domácim, lenže Iskre nepostačovalo ani vedenie 22:16. V bojovnom závere setu Iskra prehrala 24:26 po dvoch vlastných chybách. Druhý set znova hostky vyhrávali do stavu 14:10. Bolo badať, že hostkám chýba lavička a šnúra bodov Poltárčaniek znamenala stratu setu. Tretí set sa Iskra stále doťahovala na domáce, dievčatá sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu 16:20. Iskra vyrovnala na 20:20, ale ani to nezabránilo prehre 0:3.

Hnúšti jednoznačne chýbala lavička, nebolo koho vystriedať a hoci podali výborný výkon, vždy prišlo pár chýb, ktoré dali krídla domácim a utlmili bojovnosť hostiek. Dievčatá si zaslúžia pochvalu za výkon i prístup, hoci prehrali. Teraz bude krátka pauza a potom sa snáď kolektív dá dokopy, vystrábi sa z chorôb a nastúpi v kompletnej zostave proti Čadci.