VA Žilina A – VK Iskra Hnúšťa

3:1 (-23,9,14,19) a 3:0 (21,16,21)

E.Boľfová, K.Jozefíková, N.Michalková, T.Vrábľová, N.Piaterová T.Kováčová, libero -K.Svinčiaková (A.Sabacká)

Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar, S.Tomčík

Iskra cestovala za súperkami až do Žiliny, jednému z favoritov súťaže. Škoda, že si Hnúšťanky neudržali fazónu z prvého setu, keď hrali s chuťou, bojovne. Domáce rýchle vysoko viedli, ale Iskra sa rozohrala a pestrou hrou dotiahla set do víťazstva. Lenže v druhom sete zastihla družstvo stará choroba, uspokojenie, poľavenie a miestami až letargia. V ďalších setoch sa dievčatá znova ukazovali pekným volejbalom, ale vždy si vybrali momenty, keď vlastnými chybami pomohli domácim. Najmä kvalitný servis robil Iskre problémy pri zakladaní útokov. Až na druhý set, dievčatá podali dobrý výkon, hoci prehrali 1:3.

Druhý zápas sa hral vyrovnaný volejbal. Dievčatá držali s domácimi krok, často ich ohrozovali kvalitný m útokom a blokmi na sieti. Škoda vadenia 20:14 v treťom sete, ktoré si premárnili.

Hra na palubovke Žiliny potešila, toľko úspešných blokov Iskra dlho nezaznamenala v jednom zápase. Dievčatá ukázali, že vedia hrať dobrý volejbal, len sa vyhnúť sekvenciam, keď hromadia za sebou chyby, ktoré ich utlmujú. Hoci prehrali, za výkon ich možno pochváliť.