Iskra sa rozišla zmierlivo s Prakovcami, na zápasy 1:1

VK Iskra Hnúšťa  – ŠK Prakon Prakovice

1 : 3 (-22,12,-20,-17) a 3 : 2 (14,22,-20,-22,13)

P.Slivková, T.Krekáňová , K.Ďurindová, L.Sliacka, M.Mrnková, Z.Vojteková, liberka -L.Tokárová (Z.Blahová, A.Bukviarová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, Mgr. M.Križanová

Iskra začala výborne, viedla 7:3,13:7, ale ani to nestačilo na bojovného a výborne pozične hrajúceho súpera. Druhý set však vyznel jednoznačne v prospech domácich, ktoré sa chytili a zahrali svoju hru, vyrovnali stav setov na 1:1.Aj tretí set začali Hnúšťanky dobre, znova sa ujali vedenia 7:3, 12:6, ale postupne strácali na účinnosti v útoku. Nastúpila postupne odovzdanosť i bezradnosť voči kľudne a bojovne hrajúcemu súperovi. Hostky privádzali do bezradnosti domáce hráčky umiestnenými loptami a výborne postavenej obrane v poli, ktorú nevedeli domáce prekonať, položiť loptu. K tomu hostky pridali bojovnosť, ktorou podvíhali takmer stratené lopty, čo bolo dôsledkom prehry domácich 1:3.

Na druhý zápas nastúpili domáce v oveľa lepšej nálade a sústredenosti. Zlepšili pohyb, adresnosť prihrávky a účinnosť na sieti. To všetko prinieslo vedenie 2:0 na sety. Lenže v treťom sete sa hostky  zkonsolidovali, prestali robiť chyby, čakali na domáce v pevnej obrane. To znamenalo zneistenie Hnúšťaniek, ktoré začali robiť chyby a prestali si dôverovať vo vlastné sily. Hala videla viacej bojovnosti, volejbalových výmen ale bez úspešnosti domácich. Po vyrovnaní stavu na 2:2 začal piaty skrátený set, ktorý začali domáce zle, súper viedol 2:0 a domáce si vzali oddychový čas. Iskra sa ujala vedenia 4:2. Lenže štyrmi chybami za sebou sa ujal znova vedenia súper 6:4. Domáce prestriedali a stav sa otočil v ich prospech 8:7. Od tohto stavu sa družstvá striedali v útokoch i obranných zákrokoch, ktoré sprevádzali obe strany ľahkými chybami. Nervózny záver nakoniec znamenal tesné víťazstvo domácich 15:13 a 3:2 na sety.