Iskra si zapísala dve víkendové víťazstva

06. 03. 2011 |

1.liga ženy – východ

XVII. kolo

VK Iskra Hnúšťa – ŠK Prakon Prakovce

3:1 (10,-21,20,21) a 3:2 (-19,15,18,-17,6)

Iskra:

P.Slivková, M.Mrnková, L.Sliacka, P.Kvetková, K.Ďurindová, P.Ďurišová, liberka L.Tokárová (A.Bukviarová)

Hnúšťanky nastúpili na zápas z polovice prechladnuté a s chrípkovými prejavmi, čo uberalo na silách najmä pri útoku a v istote. Aj tak sa v prvom sete prvého zápasu nebojácne opreli do súpera, ktorého doslova prevalcovali na 10 bodov. Avšak ľhký set akoby priniesol do radom domácich uspokojenie a súper začal hroziť. Iskra začala produkovať vlastné chyby, sedem pokazených servisov a nevedela položiť loptu. Súper sa rozbehol a od stavu 13:13 odskočil na 18:13, čo bolo rozhodujúce, pretože domáce prehrali set 21:25. Tretí set sa začal vyrovnane. Vo vedení sa striedali obaja súperi až do stavu 9:9. Iskra sa dopúšťala mnohých chýb, najmä ju tlmili vlastné pokazené podania, znova 7 v sete. Hnúšťanky potom odskočili na stav 15:10. Tento náskok si udržovali až do víťazného konca 25:20. Štvrtý set sa vyvíjal zasa v boji o každý bodík. Začiatkom viedli 6:2, potom prevzal súper taktovku a ujal sa vedenia. Až do stavu 19:16 pre hostky to vyzeralo, že sa bude rozhodovať v piatom sete. Hostky, však začali robiť chyby a domáce to využijúc sa uchytili, zvrátili nepriaznivý stav a vyhrali set a po 81 minútach aj prvý zápas 3:1

Do druhého zápasu nastúpili odhodlanejšie hostky a vyhrali prvý set. V domácom družstve došlo v postavení hráčok ku zmene, čo sa prejavilo i na úspešnosti družstva. Domáce otočili zápas vo svoj prospech na stav 2:1 na sety. Štvrtý set však bol od začiatku v réžii súperiek, ktoré vyrovnali stav zápasu na 2:2. Najmä vďaka mnohým chybám domácich, ktoré hoci bojovali, neboli schopné položiť účinne bojovnému súperovi loptu na zem. Domáce družstvo sa sústredilo na piaty rozhodujúci set, ktorý od stavu 4:3 kontrolovali. Vybojovali si dostatočný bodový náskok, ktorý ich ukľudnil a aj druhý zápas Iskra po tuhom boji, takmer za 100 minút dotiahla do víťazstva 3:2.

Domáce družstvo si istotne zaslúži pochvalu najmä za bojovnosť, ktorú prejavilo v tak zdravotne zlom stave a za nezlomnosť, čo im po dlhom čase prinieslo prvýkrát v sezóne dvojzápasové víťazstvo. Diváci odchádzali spokojní po troch čistých hodinách volejbalu.