M SR OM – juh

VK Iskra Hnúšťa – MVK Poltár

3:2 (17,23,-13,-20,5) a 3:1 (24,19,-23,18)

L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, S.Hosťovecká libero L.Tokárová (T.Štefániková, M.Jakubcová, S.Vetráková,Lenka Tokárová)

V ďalšom kole kadetskej súťaže narazili hráčky Iskry na svojho odvekého rivala z Poltára. Ako určovalo poradie v tabuľke očakával sa vyrovnaný boj. Prvý zápas tomu aj nasvedčoval. Do zápasu vstúpili lepšie domáce hráčky, ktoré si rýchlo vybudovali vysoký náskok, ktorý si držali po celý set a vyhrali ho 25:17. Druhý set už bol oveľa vyrovnanejší. Koncovku setu lepšie zvládli opäť domáce hráčky a set vyhrali 25:23. Tento stav však lepšie naštartoval hráčky z Poltára, ktoré sa chytili šance a výborným podaním vyhrali tretí set pomerne hladko 25:13. Aj v štvrtý set patril jednoznačne hosťujúcim hráčkam. Pozornou útočnou hrou nedovoli domácim ani len pomyslieť na víťazstvo v sete. Poltárčanky vyhrali 25:20. Musel teda rozhodnúť piaty set. Do skrátenej hry vstúpili domáce hráčky opäť pozorne bojovne a rýchlo si vybudovali vysoký náskok. Najmä podanie L.Sliackej a M.Mrnkovej sa ukázalo ako rozhodujúce. Domáce hráčky vyhrali hladko 15:5.

Dievčatá sa veľmi  dobre vstúpili do zápasu. Kontrolovali hru najmä dobrým podaním, ku ktorému sa neskôr pridala aj hra na sieti. Dievčatám patrí poďakovanie za predvedený výkon.

Druhý zápas bol opäť veľmi vyrovnaný. Prvý set sa rozhodoval v jeho koncovke, ktorú aj so šťastím lepšie zvládli domáce hráčky a vyhrali 26:24. Druhý set sa vyvíjal jednoznačnejšie pre domáce hráčky, ktoré po celý set kontrolovali priebeh hry a set vyhrali 25:19. Tretí set opäť postihol hráčky Iskry nepripravené. Aj keď tri krát sa dotiahli na súpera ten si už víťazstvo udržal a set vyhral 25:23. V štvrtom sete už domáce hráčky  nič nenechali na náhodu sústredili sa na svoj výkon a po výborných podaniach si vybudovali osem bodový náskok. Aj keď Poltárčanky bojovali stiahli niečo z náskoku domácich tie už zvrat v stretnutí nedovolili a pripísali si ďalšiu výhru v súťaži.

Hra družstva v druhom zápase bola lepšia ako v tom prvom. Dievčatá ukázali pozornú a bojovnú hru podporovanú výborným podaním. Pochvalu si zaslúžia všetky hráčky.