Slávia TU Košice – VK Iskra Hnúšťa

3:0 (20,17,13) a 3:1 (19,13,-26,15)

I.Belicová, L.Tokárová, N.Hroncová, T.Štefániková, K.Šulyoková, L.Knechtová, libero J.Hájičková (M.Krajčiová, G.Balciarová)

Tréneri: I.Pasiar, I.Hrončeková

Juniorky Iskry nastúpili na svoj dvojzápas proti veľkému favoritovi, družstvu z Košíc. Hračky Iskry začali svoj zápas trocha ustráchane. Domáce hráčky si vybudovali niekoľko bodový náskok, ale postupom sa hra vyrovnala a set sa rozhodoval v koncovke. Lepšie ju zvládli domáce hráčky, ktoré vyhrali aj dva nasledujúce sety a tým aj zápas 3:0. S hrou družstva aj napriek prehre som bol spokojný. Po dlhšej dobe ukázali hráčky Iskry bojovnú obetavú hru.

Aj druhý zápas sa niesol v podobnom duchu, len hráčky Iskry v ňom uhrali zaslúžene jeden set. S výkonom družstva aj v druhom zápase som bol spokojný, lebo dievčatá počúvali pokyny a dostali domáce hráčky pod tlak svojou peknou a pestrou hrou. V obidvoch zápasoch sme išli do rizika či na útoku, alebo na servise. Iba tak sme mohli vytvoriť tlak na domáce hračky.