Juniorky hostili súperky spod Urpína

08. 12. 2012 |

1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa   – ŠVK Tatran Banská Bystrice

3:1 (17,-22,20,24) a 3:0 (20,16,24)

Iskra:

L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnkvá, M.Hochmannová, P.Kvetková, N.Klembuszová, libero L.Tokárová (S.Vetráková, L.Tokárová)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

V poslednom tohtoročnom kole prvej ligy junioriek privítali hráčky Iskry súpera z Banskej Bystrice. Keďže sa stretli susediaci tabuľkoví súperi, očakával sa vyrovnaný súboj. Domáce hráčky sužované chorobami a zraneniami, nemienili predať svoju kožu lacno. Aj keď ich výkon nebol najlepší, dievčatá bojovali. Úvodný set im jasne patril. Druhý set však v koncovke nezvládli a po vlastných chybách ho prehrali. Tretí set od začiatku mali domáce hráčky pevne vo svojich rukách a set vyhrali. Štvrtý set bol najvyrovnanejší. Družstvá sa striedali vo vedení po celý čas. Koncovku setu zvládli aj so šťastím domáce hráčky a pripísali si cenné víťazstvo. Tento zápas, aj keď sme ho vyhrali bol veľmi náročný. Dievčatá nepodali najlepší výkon. Je to však dôsledok ich chorôb, ktoré nás ťažili po celý týždeň.

Druhý zápas bol podobný ako ten prvý. Súper hral výborne, v poli nepoznal stratenú loptu. Naše hráčky sa veľmi nadreli kým sme dali bod. Zlepšená bojovnosť celého družstva priniesla svoje ovocie. Úvod zápasu sme mali jasne vo svojej réžií a prvý set sme vyhrali. Druhý set bol z našej strany najlepší. Kvalitné podanie a bojovná hra nám priniesla výhru v tomto sete. Tretí set však zasa priniesol drámu až do konca. Domáce hráčky stále len doťahovali body svojho súpera. V závere sa však šťastie priklonilo na našu stranu a mohli sme si pripísať ďalšie víťazstvo.

Družstvu musím vysloviť veľké poďakovanie nielen za tento zápas, ale za celú jesennú časť juniorskej, ale aj kadetskej súťaže. Dievčatám prajem pekné vianočné sviatky a do nového roka im želám najmä zdravie, ktoré je tak potrebné pri každom športe.

foto M.Kušpál