Juniorky si podelili body so súperkami zo Spiša

1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – VK Spišská Nová Ves

2:3 (-22,20,20,-13,-7) a 3:2 (20,-23,18,-19,13)

L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, N.Klembuszová, libero L.Tokárová (J.Pásztorová, S.Vetráková)

V prvom kole odvetnej časti prvej ligy junioriek nastúpili hráčky Iskry na domácej palubovke proti hráčkam zo Spišskej novej Vsi.. Od úvodu zápasu to bol vyrovnaný zápas. Družstvá sa striedali vo vedení. Koncovku však lepšie zvládli hráčky zo Spiša a set vyhrali. Druhý a tretí set mali pevne v rukách domáce hráčky. Už keď sa zdalo, že by sa mohli domáce hráčky chytiť a zápas vyhrať opak sa stal pravdou. Domáce hráčky úplne prestali hrať volejbal. Hra sa im nedarila čo súper poľahky využil a vynútil si piaty set. Ten mal podobný priebeh ako set predtým. Zlá hra domácich umožnila hráčkam zo Spiša vybudovať si veľký náskok, ktorý si udržali až do konca a zápas vyhrali 3:2.

Druhý zápas mal podobný dej ako prvý. Prvý set vyhrali domáce hráčky keď vyhrávali po celý set. Druhý sa rozhodoval v koncovke, ktorá vyšla lepšie hosťujúcim hráčkam. Tretí set znova domáce zapli a hra sa im začala dariť a set vyhrali. Štvrtý set však nezvládli a opäť musel rozhodnúť piaty set. Úvod piateho setu mali v rukách hosťujúce hráčky. Vyhrávali po celý čas 4:1, 6:2, strany si družstvá vymieňali za stavu 8:4 pre Spišiačky. V ďalšom priebehu bodovali obe družstvá po jednom bode až do stavu 13:8. Za tohto stavu prišla na podanie Pásztorová a výborným podaním a s trochou šťastia odpodávala set až do konca a domáce sa tak mohli tešiť z víťazstva.

S výkonom družstva nie som spokojný. Prejavila sa možno aj dlhšia pauza počas vianočných sviatkov keď sme nemohli trénovať. Dúfam že to vydreté víťazstvo nás naštartuje a dievčatá začnú na sebe viacej pracovať počas tréningov. Bez zodpovedného tréningu sa nedá robiť žiaden šport.