Juniorky si poradili jednoznačne so súperkami so Zvolena

01. 12. 2012 |

1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – TJ Slávia TU Zvolen

3:0 (13,17,15) a 3:1 (-20,13,13,14)

Iskra:

L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, N.Klembuszová, libero L.Tokárová (J.Pásztorová, S.Vetráková)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

Juniroky Iskry nastúpili na svoj ďalší dvojzápas proti hráčkam zo Zvolena. Úvod zápasu bol vyrovnaný, ale domáce hráčky postupne zvyšovali tlak na súpera. Po niekoľkých vydarených podaniach domáce hráčky odskočili svojmu súperovi a set dotiahli do víťazného konca. Aj druhý set ovládli jasne domáce hráčky a peknou bojovnou hrou nedávali hosťujúcim hráčkam šancu na zvrat v zápase a set hladko vyhrali. Tretí set opäť jasne patril domácim hráčkam, ktoré si na svoje konto pripísali ďalšiu výhru.

Úvod druhého zápasu zastihol hráčky Iskry úplne nepripravené. Veľmi zlý pohyb na ihrisku slabá bojovnosť domácim hráčok dovoľovala hráčkam zo Zvolena poľahky vyhrať prvý set. Do druhého setu a po dohovore trénerov sa hra Iskry zlepšila. Opäť sa vrátila na ihrisko bojovná nálada a čo bolo hneď vidno aj na výsledku. Domáce set jasne vyhrali. Podobný priebeh mali aj ostatné dva sety, kde hráčky Iskry jasne dominovali a prevýšili svojho súpera vo všetkých herných činnostiach.

S výsledkom obidvoch zápasov som spokojný. Dievčatá pristúpili k zápasom veľmi dobre a len malá nepozornosť ich stála stratu jedného setu. Treba si však uvedomiť, že len bojovnosť po celý zápas prináša svoje ovocie.

foto M.Kušpál