Juniorky i napriek snahe v prvom kole neuspeli

11. 10. 2020 |

1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – VK Spišská Nová Ves

1:3(-22,22,-13,-21) a 0:3(-16,-15,-11)

VK Iskra Hnúšťa :

E.Boľfová, Kr. Sojková, Kv. Sojková, N.Michalková, L.Javorová, V.Parobeková (K.Svinčiaková)

Tréneri: Š.Majeský, I.Pasiar

Iskra nastúpila na svoje prvé vystúpenie v 1. lige junioriek v minimálnom počte bez liberky s jednou striedajúcou na lavičke, proti Spišiačkam, ktoré sú favoritky na postupové miesto na MSR.

Prvý zápas Iskra odohrala celkom dobrou hrou až na tretí set. Pri väčšej pozornosti, sa črtala možnosť zisku aj druhého setu, ale súperky to nedopustili a trestali každú nedôraznosť domácich. V prvom sete sa domáce stále doťahovali na hostky a vo vyrovnanom sete nezvládli záver setu. Druhý set od začiatku držali vo vlastných rukách a rovnakým skóre vrátili súperkám prehru z prvého setu. Hoci Hnúšťanky nastúpili po vyhratom sete do tretieho setu v pohode, na palubovke pôsobili odovzdane. Spišiačky pritlačili do defenzívy domácu šestku a pohodlne sa ujali vedenia 2:1. Vo štvrtom sete sa domáce ešte pokúsili o zvrat, ale vlastnými chybami strácali často kontakt s hostkami, ktoré zaslúžene vyhrali 3:1.

Druhý zápas odhalil nedostatky bojujúcej domácej šestky, ktorá bola najmä v útoku málo dôrazná a v hre v poli deravá. Dievčatá bojovali, ale proti dobre disponovanému družstvu, ktoré nepoznalo stratenú loptu, to nestačilo. Hnúšťankam sa nedarilo, tak ako chceli.

Veríme, že v ďalších zápasoch sa im bude dariť lepšie, len s takým malým počtom hráčok to bude ťažké. Za bojovnosť si dievčatá zaslúžia pochvalu a držíme im palce v ďalších kolách, veď súťaž len začala a je dosť možností dostať sa do hernej pohody.

Najbližšie vycestujú za súperkami 17.10.2020 do Košíc.