VK Iskra Hnúšťa – ŠKM Liptovský Hrádok

1:3 (-10,-18,27,-19)

3:1 (-26,23,21,17)

P.Ďurišová, L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, libero L.Tokárová (T.Štefániková, S.Hosťovecká, M.Jakubcová)

V ďalšom kole prvej ligy junioriek si zmerali hráčky Iskry sily so súperom z Liptova. Prvý set sa jednoznačne vyvíjal v prospech hosťujúcich hráčok, ktoré výborným podaním získavali jeden bod za druhým. Hráčky Iskry boli veľmi statické v poli, chýbal im pohyb pod loptu, čím pramenili chyby na príjme podania. Liptáčky si vytvorili vysoký  náskok, ktorý si kontrolovali až do konca setu. V druhom sete sa hra Iskry o niečo zlepšila, ale na dobre rozbehnuté hosťujúce hráčky to nestačilo. Set vyhrali 25:18. Aj tretí set mali pevne v rukách Liptáčky. Hra sa im darila po celý set. V závere setu už boli pozornosťou niekde v šatni, čo domáce využili na víťazstvo v sete aj keď už prehrávali 24:16, výborným podaním Kvetkovej skóre vyrovnali a set dotiahli do víťazného konca. Štvrtý set bol vyrovnaný po celý čas. Skóre sa menilo na jednej aj druhej strane rovnako. V závere setu preukázali hosťujúce hráčky viac skúseností a nedovolili domácim vyrovnať stav stretnutia a vynútiť si piaty rozhodujúci set.

V tomto zápase chýbal Iskre najmä pohyb na ihrisku. Ich hra bola nie dobrá najmä zlým príjmom celého družstva neumožnili nahrávačke tvoriť hru.

Druhý zápas bol už o niečom inom. Domáce hráčky vstúpili už viac nabudené čo sa prejavilo na ich hre od začiatku zápasu. Po celý set držali so súperom krok. Vypracovali si aj niekoľko bodový náskok, ale Liptáčky ho stále dotiahli. Set sa rozhodoval v jeho závere keď aj so šťastím, ale najmä po dvoch zbytočných pokazených podaniach domácich ho vyhrali hosťujúce hráčky 28:26. Druhý set mal veľmi podobný priebeh ako prvý. Boj o každú loptu až do záveru setu. Tento krát už domáce hráčky víťazstvo v sete nepustili z rúk a set vyhrali 25:23. Tretí set sa ukázal ako rozhodujúci. Domáce hnané domácim obecenstvom bojovali o každú loptu. Vytvorili si päť bodový náskok, ktorý si držali až do konca setu a set vyhrali 25:21. V týchto chvíľach družstvo podržala v hre na sieti najmä Ďurišová, ku ktorej sa pridali aj M.Mrnková a P.Kvetková. Štvrtý set mali domáce hráčky pevne v hrsti už od začiatku. Výborným podaním L.Sliackej si vypracovali sedem bodový náskok. Aj keď Liptáčky z neho ukrojili nejaké body prišla na podanie M.Mrnková a šnúrou desiatich podaní eliminovala definitívne odbor hosťujúcich hráčok. Dievčatá si už víťazstvo nenechali vziať čím si vyslúžili aj potlesk slušne zaplnenej športovej haly v Hnúšti.

V druhom zápase hráčky Iskry zlepšili pohyb na ihrisku. Hra sa im viac darila a ukázali aj bojovnejšieho ducha ako v prvom zápase, za čo im patrí poďakovanie.