Juniorky kvalitným výkonom nedali šancu Poltárčankám

1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – MVK Poltár

3:0 (19,26,23) a 3:0 (15,16,16)

P.Ďurišová, L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, libero L.Tokárová (Hosťovecká, M.Jakubcová, T.Štefániková)

V ďalšom kole prvej ligy junioriek nastúpili hráčky Iskry proti svojmu odvekému rivalovi z Poltára. Úvod zápasu bol opatrný žiadne z družstiev si nevypracovalo výraznejší náskok. Družstvá sa ťahali o každý jeden bod. Koncovku setu zvládli lepšie domáce hráčky a dobrým servisom si vybudovali šesť bodový náskok, ktorý si udržali do konca setu. Druhý set bol od začiatku v réžií hráčok z Poltára. Rýchlo si vybudovali sedem bodový náskok, ktorý si udržiavali až do stavu 23:16. Za tohto stavu prišla na podanie P. Kvetková  a svojím podaním rýchlo zmazala náskok hosťujúcich hráčok. Záver setu lepšie zvládli domáce hráčky a set po dramatickom priebehu dotiahli do víťazného konca.

Tretí set bol opäť veľmi vyrovnaný. Družstvá sa striedali vo vedení až do konca setu. Domáce hráčky set aj so šťastím doviedli do víťazného konca, čím si pripísali dôležité tri body do tabuľky.

Druhý zápas po celý čas patril jednoznačne pre domáce hráčky. Nedovolili svojmu súperovi prakticky nič. Výborným podaním a peknou pestrou hrou na sieti úplne eliminovali hosťujúce hráčky. Víťazstvo v druhom zápase je úplne zaslúžené.

Dievčatá podali v oboch zápasoch dobrý výkon za čo im patrí veľké poďakovanie. Opäť sa ukázalo, že keď sa dievčatá sústredia iba na hru dokážu poraziť každé družstvo.