1. liga juniorky – východ

VK Spišská Nová VesVK Iskra Hnúšťa

3:1 (23,-17,21,18) a 3:1 (18,-19,21,12)

P.Ďurišová, L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, libero L.Tokárová (M.Jakubcová, N.Klembuszová)

V ďalšom kole juniorskej ligy cestovali juniorky Iskry do Spišskej Novej Vsi. Do zápasu vstúpili obidve družstvá s veľkým počtom nevynútených chýb. Chyby na jednej aj druhej strane neumožnili žiadnemu z družstiev odpútať sa od svojho súpera. Vyrovnaný priebeh trval až do stavu 23:23, kde hráčky Iskry urobili dve zbytočné chyby a tým sa pripravili o možnosť výhry prvého setu. Druhý set však patril jednoznačne hráčkam Iskry. Dobrým podaním nedovolili domácim hráčkam hrať útočnú hru. Tretí set bol opäť ako ma hojdačke. Družstvá sa striedali vo vedení po celý set. Koncovka setu však opäť patrila domácim hráčkam, ktoré využili nekoncentrovanosť hráčok Iskry a set vyhrali 25:21. Do štvrtého setu vstúpili Spišiačky lepšie. Vybudovali si päť bodový náskok, ktorý si udržiavali po celý set. Ten doviedli do víťazného konca a tým aj zápas v pomere 3:1. Tento zápas bol veľmi vyrovnaný. Domáce hračke však preukázali väčšiu túžbu po víťazstve ako hráčky Iskry. Dievčatá bojovali, snahu im nemožno uprieť, ale opäť sa ukázalo že volejbal hrá šesť dievčat a nie iba tri. Druhý zápas mal veľmi podobný priebeh ako ten prvý. Domáce hráčky preukázali väčšiu túžbu po víťazstve ako hráčky Iskry. Aj keď po prehratom prvom sete dievčatá Iskry v ďalšom sete dominovali to bolo z ich strany všetko. Nasledujúce dva sety prehrali a tým aj zápas 3:1.

Hráčky Iskry sklamali najmä v bojovnosti, ktorá im chýbala po obidva zápasy. Presvedčili sa, že víťazstvá neprídu samé. O víťazstvo sa treba viac pobiť so svojim súperom. Dobrý výkon v drese Iskry podali len dve hráčky, L.Sliacka a M.Mrnková, čo je veľmi málo na družstvo zo Spiša.