Juniorky na záver roka víťazne v Žiline

11. 12. 2011 |

1.liga juniorky – východ

AC Uniza Žilina – VK Iskra Hnúšťa

0:3 (-23,-25,-22) a 2:3 (22,-16,-23,20,-15)

Iskra:

L.Sliacka, P.Ďurišová, B.Sliacka,P.Kvetková, M.Mrnková, M.Hochmannová, libero L.Tokárová (M.Jakubcová)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

V poslednom zápase tohto roka cestovali juniorky Iskry na svoj zápas do Žiliny. Od začiatku to bol veľmi vyrovnaný zápas. Od prvého setu sa družstvá ťahali o každý jeden bod. Set sa rozhodoval v koncovke, ktorú lepšie zvládli hráčky Iskry a set vyhrali 25:23. Druhý set držali pevne v rukách domáce hráčky. Vybudovali si znova bodový náskok. Vyhrávali až do stavu 23:19. Za tohto stavu prišla na podanie Kvetková, ktorej sa podarilo stav vyrovnať. Ďalší bod si opäť vybojovali domáce hráčky aj za výdatnej pomoci rozhodcu, ale ani to nenarušilo psychiku hráčok Iskry, ktoré šnúrou 3 bodov otočili set v svoj prospech a vyhrali ho 27:25. Aj tretí set sa niesol vo vyrovnanom duchu až do jeho záveru ,ktorý lepšie zvládli hračky Iskry a set vyhrali 25:25. Aj keď výsledok sa zdá ako jasný dievčatá si zaslúžia veľkú pochvalu a predvedený bojovný výkon. Po celý zápas sa museli vysporiadať s veľmi dobre hrajúcimi domácimi hráčkami, ale najmä s výkon rozhodcu, ktorý privádzal v niektorých chvíľach nahrávačku Iskry do zúfalstva.

Druhý zápas bol opäť vyrovnaný, čo dokazuje aj výsledok. Prvý set zvládli lepšie domáce hráčky, ktoré v závere setu tromi šťastnými podaniami otočili skóre setu vo svoj prospech a set vyhrali 25:22. Druhý set úplne ovládli dievčatá z Hnúšte. Diktovali tempo v celom sete a zaslúžene ho vyhrali 25:16. Tretí set sa začal lepšie vyvíjať v prospech domácich hráčok. Vyhrávali 8:2. Za tohto stavu a po oddychovom čase sa však hráčky Iskry zobudili a začali predvádzať svoju peknú pestrú hru. Skóre vyrovnali veľmi rýchlo a po výborných podaniach L.Sliackej si vypracovali až 9 bodový náskok. Za stavu 24:15 však domáce hráčky riskantným podaním stiahli náskok Iskry na rozdiel jedného bodu. Posledné slovo však mala po dráme Kvetková, ktorá výborným smečom ukončila tretí set. Štvrtý set patril opäť bojovným domácim hráčkam, ktoré nedovolili ukončiť zápas hráčkam Iskry a vynútili si piaty rozhodujúci set. V ňom začali domáce hráčky výborne. Vyhrávali 5:1, od tohto stavu však sa Iskra vzchopila otočila priebeh zápasu. Dievčatá z Hnúšte vyhrávali 11:7, aj 13:9, ale domáce stále bojovali. Stav vyrovnali na 14:14. Iskra mala opäť na svojich rukách mečbal, ale nie a nie zápas ukončiť. Až za stavu 16:15 prišiel vytúžený bod pre hráčky Iskry, ktoré si mohli vydýchnuť a potešiť sa z víťazstva 17:15.

V druhom zápase dievčatá siahli na dno svojich síl. Bojovali nezdávali sa ani za nepriaznivého stavu. Dievčatám patrí veľké poďakovanie za predvedené výkony v dnešných zápasoch, ale aj počas jesennej časti prvej ligy junioriek. S úspešnými výsledkami chceme pozvať svojich priaznivcov na ďalšie kolá juniorskej ligy, ktoré sa začínajú už 14.januára 2012. Na domácej pôde privítame hráčky MŠK Žiar nad Hronom.