1. liga juniorky – východ

ŠKM Liptovský Hrádok – VK Iskra Hnúšťa

3:0 (14,15,17) a  3:1 (16,-20,17,22)

M.Mrnková, M.Hochmannová, J.Pásztorová, N.Klembuszová, S.Vetráková, P.Kvetková (L.Tokárová, I.Belicová, T.Štefániková)

Hráčky Iskry cestovali na svoj zápas k favoritovi súťaže do Liptovského Hrádku. Prvý zápas bol jednoznačný z pohľadu domácich hráčok. Hráčky Iskry sa nevedeli dostať do tempa robili veľa vlastných chýb a tým uľahčili domácim hráčkam cestu k jasnému víťazstvu. Ale už záver prvého zápasu ukázal, že hráčky Iskry by mohli v druhom zápase viac vzdorovať domácim hráčkam.

Druhý zápas bol vyrovnaný až do stavu 10:10. Od tohto stavu domáce hráčky zlepšili podanie a odskočili hráčkam Iskry na rozdiel piatich bodov. Svoj náskok do konca setu ešte zvýšili a set vyhrali. Druhý set po zlepšenom výkone vyhrali hráčky Iskry. Ďalšie dva sety už domáce hráčky nepustili zo svojich rúk a zápas vyhrali.

Prvý zápas sme mali veľmi zlý pohyb pod loptu. Postupne sa pohyb zlepšil, ale najmä v druhom zápase sme sa trápili na sieti proti výborne blokujúcim domácim hráčkam. Z prehry sa treba rýchlo otriasť, lebo budúcu sobotu nás čaká v domácom prostredí najväčší favorit súťaže hráčky z Považskej Bystrici. Iskra nestačila výkonom na domáce súperky.