Juniorky nesklamali, v silnej konkurencii skončili štvrté

25. 09. 2011 |

P.Ďurišová, M.Mrnková, M.Hochmannová, B.Sliacka, P.Kvetková, J.Pásztorová, liberka L.Tokárová, (S.Hosťovecká,)

Hnúšťanské juniorky potešili veľmi dobrým výkonom. V sobotu, 24.9.2011 sa Hnúšťanské družstvo junioriek zúčastnilo na kvalitne obsadenom turnaji žien o pohár primátora mesta Rimavská Sobota. Na turnaji štartovali tri prvoligové družstvá žien VK Slovan R.Sobota, VK Brezno, Kométa Košice, dve extraligové družstvá MŠK Žiar nad Hronom a účastník maďarskej najvyššej súťaže hráčky z Miškolca. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Hráčky Iskry sa v prvom zápase zmerali sily z družstvom Kométy Košice. Dievčatá vstúpili  do zápasu veľmi dobre. Dobrým servisom, ale najmä bojovným duchom celého družstva držali krok so súperom po celý prvý set, ktorý sa lámal na konci. Hnúšťanky vyhrávali 24:23, vzápätí aj 25:24, ale koncovka aj tak patrila hráčkam z Košíc. Druhý set mal podobný priebeh ako ten prvý. Družstvá sa striedali vo vedení, ale v závere setu odskočili mladé hráčky Iskry súperovi na rozdiel piatich bodov a ten si udržali až do konca setu. V treťom skrátenom sete to bolo opäť vyrovnané. Hráčky Iskry bojovali a chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale skúsenejšie hráčky z Košíc im to nedovolili a set vyhrali 15:9. a tým aj zápas 2:1.

Druhý zápas odohrali juniorky Iskry proti favoritovi skupiny hráčkam z Miškolca. Zápas sa na prekvapenie všetkých hral podľa hnúšťanského receptu a extraligové družstvo z maďarska si nevedelo dať rady s dobrou útočnou hrou hráčok Iskry. Dievčatá po vyhratom prvom sete dominovali aj v tom druhom a zápas vyhrali 2:0, čím si zabezpečili víťazstvo v skupine.

V ďalšom zápase, ktorý bol už zápas o postup do finále turnaja si hnúšťanské juniorky zmerali sily z družstvom domácich, ktorý obsadili v skupine druhé miesto. Dievčatá opäť vstúpili do zápasu pozorne bojovne, ale najmä s chuťou. V prvom sete nedovolili domácim vôbec nič a kvalitným podaním všetkých hráčok vyhrali set 25:15. V druhom sete sa družstvá striedali vo vedení až do stavu 17:17. Záver setu patril domácim hráčkam, ktoré po niekoľkých zbytočných chybách hráčok Iskry set dotiahli do víťazného konca. Do tretieho setu opäť vykročili juniorky Hnúšte lepšie. Vyhrávali skoro po celý set, ale v závere setu sa prejavila väčšia skúsenosť domácich hráčok, ktoré najmä zásluhou Megelovej set vyhrali 15:12.

V poslednom zápase o tretie miesto si hráčky Iskry opäť zmerali sily s hráčkami z maďarska. Aj keď hra Iskry bola výborná družstvo z maďarska potvrdilo svoju kvalitu a po vyrovnanom priebehu obidvoch setov 25:22 a 25:21. Hnúšťanske juniorky tak obsadili v silnej konkurencii ženských družstiev pekné štvrté miesto.

Všetkým dievčatám patrí veľké poďakovanie z predvedení výkon počas celého turnaja. Dievčatá boli veľa krát počas turnaja odmenené veľkým potleskom domácich divákov. Za svoj predvedený výkon bola odmenená od domácich organizátorov ako najlepšia nahrávačka turnaja Pásztorová Júlia.