Juniorky obsadili vo finále SR junioriek konečné ôsme miesto

Majstrovstvá Slovenskej republiky junioriek

VK Spišská Nová Ves – VK Iskra Hnúšťa

3:1 (-23,10,9,21)

M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, S.Vetráková, T.Štefániková, N.Klembuszová (I.Belicová, J.Pásztorová, L.Tokárová, O.Slováková)

Iskra začala boj o siedmu priečku dobre, prvý set hoci tesne, ale predsa vyhrala 25:23. V ďalších dvoch setoch však tradičný súper z ligy ovládol hru a zvrátil stav na 2:1 vo svoj prospech. Štvrtý set sa Hnúšťanky snažili dotiahnuť do víťazstva, ale v závere im chýbala istejšia ruka. Posledné svoje vystúpenie na M SR junioriek ukončili prehrou 1:3.

Hnúšťanské juniorky v tejto sezóne účinkovali v 1. lige tretí rok, ktorý bol z ich strany najúspešnejší, pretože sa prebojovali prvý krát do finále Majstrovstiev Slovenskej republiky. Tu si zmerali sily s najlepšími juniorkami Slovenska a hoci nevyhrali zápas a skončili na konečnom ôsmom mieste, iste zanechali veľmi pozitívny dojem nielen v dejisku majstrovstiev, ale i v srdciach domácich fanúšikov. Je dôležité podotknúť, že tak maličká Hnúšťa v konkurencii s tromi špičkovými družstvami z Bratislavy, dvoma z Nitry, kde sídli i centrum výberu Slovenska – COP Nitra a ďalšími z Považskej Bystrice, Liptovského Hrádku a zo Spišskej Novej Vsi, kde je nepomerná možnosť výberu hráčok, sa Hnúšťanky nestratili. Dievčatá odohrali až na jeden výpadok vyrovnané zápasy a zaslúžia si pochvalu za svoje celosezónne účinkovanie v súťaži a vo finále SR.