Juniorky odštartovali konfrontáciu na novú sezónu

27. 08. 2012 |

L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, P.Kvetková, M.Hochmannová, N.Klembuszová, Lenka Tokárová, J.Pásztorová, S.Vetráková, T.Štefániková, liberka – Lucia Tokárová,

Juniorky Iskry začali prípravu na sezónu na medzinárodnom turnaji junioriek vo Vyhniach 24.-26.augusta 2012. Za účasti 9 juniorských družstiev obsadili hráčky Iskry pekné piate miesto, aj to iba vďaka horšiemu skóre ako dve družstvá pred nimi. Počas troch hracích dňoch si hráčky Iskry zmerali sily s viacerými ligovými juniorskými tímami na Slovensku, ale aj s majstrom zo susednej Českej republiky.

Do turnaja vstúpili hráčky Iskry prehrou s hráčkami z Frýdku Místku. Od začiatku to bol veľmi vyrovnaný zápas. Družstvá sa striedali vo vedení, ale koncovku lepšie zvládli české hráčky a zápas vyhrali 2:0. Druhý zápas s Levicami zvládli hráčky Iskry lepšie a po trojsetovej dráme ho vyhrali 2:1. Prvý set sa jasne vyvíjal v prospech našich hráčok a s prehľadom ho vyhrali. Druhý set po zbytočných chybách Hnúšťaniek vyhrali hráčky z Levíc. Tretí rozhodujúci set sa niesol od začiatku jasne v réžií hráčok Iskry a tak si pripísali na svoje konto prvé víťazstvo. Tretí zápas odohrali dievčatá proti víťazovi celého turnaja hráčkam COOP Nitra. Z nášho pohľadu to bol kvalitný volejbal, ktorý zaujal všetkých prítomných divákov. Po veľkom boji ho lepšie zvládli skúsenejšie hráčky z Nitry a po setoch 25:23, 26:24 zápas vyhrali 2:0. Táto prehra však ešte viac naštartovala hráčky Iskry. Ich ďalším súperom bolo béčko Doprastavu-Bilíkova Bratislava, kde hráčky Iskry jasne dominovali a peknou pestrou hrou nedovolili hráčkam z hlavného mesta ani len pomyslieť na víťazstvo a zápas vyhrali 2:0. Ďalší zápas našich dievčat bol azda najlepší z celého turnaja. Dievčatá sa stretli s majstrom Slovenska z minulej sezóny s Doprastavom Bilíkova Bratislava A. Kto čakal jednoznačné víťazstvo Bratislavčaniek tak bol sklamaný. Prvý set jasne ovládli hráčky Iskry a vyhrali ho 25:16. Aj v druhom sete si dievčatá vyhrávali 8:4, 12:7, 17:10, ale hráčky z hlavného mesta veľmi dobrým podaním odvrátili pohromu a set vyhrali 25:21. Tretí set mali juniorky Bratislavy jasne vo svojich rukách. Mali 4-5 bodový náskok a na svojich rukách až šesť mečbalov, ale bojovnosť hráčok Iskry stále bola výborná a nevzdali sa ani za stavu 14:10. Stav vyrovnali na 14:14. Následne sa družstvá striedali vo vedení a konečný bod stále visel vo vzduchu. Stav 20:19 pre Iskru a druhý mečbal na ich rukách. Výborné podanie našich dievčat a následne už len oslava cenného víťazstva. Dobre naštartované, ale aj veľmi unavené vzápätí museli odohrať ešte jedno stretnutie so Žiarom nad Hronom A. Po dobrom výkone a víťazstve 2:0 prichádza zaslúžený oddych. V posledný deň hrali naše hráčky s Ostravou a prehrali 2:0. Posledný zápas s B družstvom Žiaru nad Hronom jednoznačne zvládli a vyhrali 2:0.

Všetkým dievčatám patrí veľké poďakovanie za ich výkony. V družstve boli aj tri mladšie hráčky a svoje miesta si zastali na výbornú.