1. liga juniorky – východ

MŠK Vranov nad Topľou – VK Iskra Hnúšťa

3:2 (-22,-17,15,17,3) a 3:0 (15,17,19)

P.Ďurišová, L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, libero L.Tokárová (Hosťovecká, M.Jakubcová)

V ďalšom kole juniorskej ligy cestovali hráčky Iskry na východ republiky do Vranova. Vstup do zápasu sa hráčkam Iskry vydaril veľmi dobre. Dobrým podaním, ale najmä peknou bojovnou hrou zaskočili domáce hráčky. Prvý set vyhrávali po celý čas a svoj náskok si udržali až do konca setu. Aj druhý set mal podobný priebeh. Hráčky Iskry opäť využili výborné podanie a set vyhrali s ešte väčším rozdielom ako prvý. Tretí set bol vyrovnaný až do stavu 12:12. Od tohto stavu sa domáce hráčky výborným podaním chytili a set dotiahli do víťazného konca. Štvrtý set opäť bol vyrovnaný, ale žiaľ iba do stavu 14:14. Hráčky Iskry si úplne prestali veriť v hre na sieti, nedokázali položiť jednoduché lopty čo domáce hravo využili na víťazstvo v sete. Piaty set bol jednoznačne v réžií domácich hráčok, ktorým sa podaril dokonalý obrat v zápase a set hladko vyhrali a tým aj zápas 3:2.

Druhý zápas mali domáce hráčky už v plne vo svojej réžií. Aj keď snahu hráčkam Iskry nemožno uprieť na dobre rozbehnuté domáce hráčky to vôbec nestačilo. Juniorkám Iskry sa vôbec nedarila hra na sieti, kde sklamali všetky hráčky. Pochvalu za výkon si zaslúži libero družstva L. Tokárová a nahrávačka L. Sliacka.

Z tohto výkonu sa musia hráčky Iskry ponaučiť a svedomito sa pripraviť na ďalšie kolo v ktorom privítajú v derby zápase juniorky z Poltára.