Juniorky proti Liptovčankám vydolovali bod

10. 11. 2013 |

1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – ŠKM Liptovský Hrádok

2:3(19,-19,-22,18,-13) a 1:3(-18,-18,23,-19)

Iskra:

M.Mrnková, P.Kvetková, M.Hochmannová, J.Pásztorová, N.Klembuszová, B.Sliacka (S.Vetráková, I.Belicová, L.Tokárová, T.Štefániková)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

V ďalšom kole prvej ligy junioriek hostili hráčky Iskry lídra súťaže z Liptovského Hrádku. Úvod zápasu bol trocha nervózny na oboch stranách. Po niekoľkých dobrých loptách sa domáce hráčky osmelili a prvý set vyhrali. Druhý a tretí set ovládli hráčky z Liptova, ktoré využili najmä svoju výškovú prevahu. Štvrtý set bol ako na hojdačke. Družstvá sa striedali vo vedení. V závere setu domáce hráčky odskočili svojim súperkám a set si už nenechali vziať. Piaty rozhodujúci set bol znova veľmi vyrovnaný. Chlieb sa lámal až v úplnom závere setu, ktorý aj so šťastím vyhrali hráčky z Liptova. S týmto zápasom som bol spokojný. Dievčatám sa hra darila aj keď sa nevyhli niekoľkým školáckym chybám, ktoré ich stáli možno a víťazstvo v zápase.

Aj druhý zápas bol vyrovnaný. Prvé dva sety vyhrali hráčky z Liptova. Keď už sa zdalo, že bude koniec zápasu domáce tretí set zdramatizovali a vyhrali ho. Štvrtý set však už na svojho súpera nestačili a set. prehrali. S druhým zápasom som spokojný menej. Nasadenie hráčkam nechýbalo, robili však hlúpe vlastné chyby. V závere už niektoré hráčky však stratili motiváciu a set len dohrali aby sa nepovedalo, čo ma veľmi mrzí.

foto Milan Kušpál