1. liga juniorky – východ

VK Spišská Nová Ves VK Iskra Hnúšťa

3:1 (23,22,-22,15) a 3:0 (18,28,6)

L.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, N.Klembuszová, S.Vetráková, libero L.Tokárová, (J.Pásztorová, T.Štefániková, N.Sliacka, K.Sulyoková)

Hráčky Iskry vstúpili do nového ročníka prvej ligy junioriek neúspešne, keď v prvom kole prehrali na palubovke v Spišskej Novej Vsi obidva zápasy. Aj keď výsledok hovorí jasne pre domáce hráčky zápas to bol veľmi vyrovnaný. Prvý a druhý set mali po celý čas v rukách hráčky Iskry, ale v koncovkách setov dominovali domáce hráčky. V obidvoch setoch domáce ani raz nevyhrávali, ale koncovku aj keď zo šťastím zvládli stále lepšie. Tretí set vyhrali juniorky Iskry a zdalo sa že ešte môže nastať v zápase obrat, ale ostalo iba pri chcení. Štvrtý set jasne ovládli domáce hráčky a zápas vyhrali 3:1.

Druhý zápas vyznel v prospech domácich oveľa jasnejším skóre. V prvom sete bol stav ešte vyrovnaný, ale iba do stavu 9:9. Potom domáce hráčky začali lepšie podávať a hráčky Iskry si nevedeli poradiť s kvalitným súperovým podaním. Domáce zvládli prvý set bez väčších problémov a vyhrali 25:18. Druhý set vyhrali domáce hráčky po veľkom boji. Hráčky Iskry premrhali sedembodový náskok, keď už vyhrávali 21:14, ale húževnaté domáce hráčky stav vyrovnali, odvrátili štyri setbaly a svoj prvý hneď využili. Tretí set hráčky Iskry rezignovali a domáce zápas dotiahli do víťazného konca.

Hráčkam Iskry nemožno uprieť až na posledný set vôbec nič. V družstve Iskry hrali štyri dievčatá z teplotou jedna hráčka pre chorobu vôbec necestovala a to sa ukázalo najmä v druhom zápase keď dievčatám úplne došiel dych. Hráčkam patrí aj napriek prehre poďakovanie za predvedený výkon.