1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – TJ Slávia TU Zvolen

3:0 (11,18,14) a 3:0 (20,19,17)

P.Ďurišová, L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, libero L.Tokárová (M.Jakubcová)

V poslednom domácom zápase tohto roka si juniorky Iskry s prehľadom poradili so Zvolenom. Dievčatá nastúpili na zápas s odhodlaním poraziť svojho súpera. Od úvodu zatlačili svojho súpera výborným podaním. Prvý set sa stal ich jednoznačnou záležitosťou. Druhý set bol o trochu vyrovnanejší. Hráčky Iskry po vlastných chybách dovolili svojmu súperovi držať si prijateľný výsledok. Záver setu však opäť patril domácim hráčkam, ktoré si víťazstvo v sete už nenechali vziať a set dotiahli do víťazného konca. Tretí set bol vyrovnaný len v jeho úvode. Potom už jednoznačne dominovali hráčky Iskry a nenechali si ujsť jednoznačné víťazstvo.

Druhý zápas bol o niečo vyrovnanejší aj keď výsledok jasne hovorí v prospech domácich hráčok. V prvom sete si domáce vypracovali náskok 6:1. Tento stav im skôr ublížil ako ich povzbudil a súper rýchlo stiahol ich náskok a dokonca vyhrávali hráčky zo Zvolena 9:6. Po oddychovom čase sa však domáce hráčky rýchlo vrátili do zápasu výsledok rýchlo vyrovnali a po niekoľkých výborných podaniach odskočili svojmu súperovi na rozdiel piatich bodov, ktoré si udržali až do konca setu. Aj druhý set bol vyrovnaný, ale iba do stavu 16:16. Potom domáce hráčky prepli na vyšší stupeň a set si postrážili s výsledkom 25:19. Do tretieho setu už nastúpili hráčky Iskry s odhodlaním ukončiť zápas. To sa im aj podarilo keď jasne diktovali tempo celého setu.

Dievčatám patrí poďakovanie za ich kolektívny výkon. Na víťazstve sa podieľalo celé družstvo, ale azda najväčšiu zásluhu na víťazstve má  nahrávačka L. Sliacka, ktorá diktovala celý útok hráčok Iskry. Podporovaná bola najmä P.Ďurišovou a oboma smečiarkami.