VK Iskra Hnúšťa TJ Slávia TU Zvolen

3:2 (20,14,-9,-22,12) a 3:2 (17,-18,23,-22,16)

K.Šulyoková, J.Hájičková L.Tomengová, L.Tokárová, L.Knechtová. I.Belicová libero T.Vetráková ( N.Hroncová, G.Balciarová, M.Krajčíková)

Tréneri: I.Pasiar, I.Hrončeková

Juniorky Iskry nastúpili na svoj dvojzápas proti hráčkam zo Zvolena. Vstup do zápasu bol pre domáce hráčky veľmi dobrý. Po dvoch víťazných setoch sa zdalo že zápas dotiahnu bez väčších problémov do víťazného konca, ale opak bol pravdou. Hráčky hostí sa chytili svojej šance a zápas dotiahli do piateho setu. V ňom mali od začiatku jasne na vrch domáce hráčky a zápas dotiahli so víťazného konca. Druhý zápas bol podobný ako prvý. Domáce hráčky vyhrali prvý set. Potom zasa poľavili vo svojom úsilí a hráčky hostí si set postrážili. Ďalšie dva sety sa rozhodovali v ich koncovkách, kde si družstvá podelili výhry. Musel teda rozhodnúť opäť piaty set. Domáce hráčky vyhrávali skoro stále o tri body, ale iba do stavu 11:11. Potom nastal obrat v  sete a hráčky hostí otočili set vo svoj prospech, ale domáce hráčky sa nevzdávali aj keď súper mal štyri mečbaly domáce ich všetky odvrátili a hneď svoj prvý využili, zápas vyhrali. Všetkým hráčkam patrí poďakovanie, lebo sa museli vysporiadať najmä s absenciou nahrávačky, čo bolo veľmi cítiť na ich hre. Ale svojou bojovnosťou to zvládli a pripísali si dve cenné víťazstvá.