Juniorky si bezproblémovo poradili pod Vysokými Tatrami so súperkami z Kežmarku

1. liga juniorky – východ

KV MŠK Oktan Kežmarok – VK Iskra Hnúšťa

0:3(-13,-13,-16) a 1:3(18,-15,-20,-12)

M.Mrnková, P.Kvetková, M.Hochmannová, T.Štefániková, N.Klembuszová, B.Sliacka (S.Vetráková, I.Belicová)

Juniorky Iskry nastúpili na svoj ďalší dvojzápas na palubovke v Kežmarku. Úvod zápasu bol vyrovnaný, družstvá sa spoznávali. Po prvom technickom oddychovom čase však taktovku zápasu chytili pevne do rúk hráčky Iskry a domácim nedovolili prakticky nič. Dobrý servis a pekná útočná hra bol základ úspechu v celom prvom zápase. Domáce hráčky sa nezmohli na väčší odpor a hráčky Iskry si prvý zápas v pokoji ustrážili a vyhrali 3:0

Druhý zápas sa začal vyvíjať pre hráčky Iskry veľmi zle. Bojovnosť z prvého zápasu ostala v šatni, čo domáce využili a prvý set vyhrali. Po dohovore trénerov však už do druhého setu vstúpili lepšie a rýchlo si vybudovali niekoľkobodový náskok, ktorý si udržiavali až do konca setu. Tretí set bol pre priebeh zápasu zlomový. Vyrovnaný bol len úvod setu, potom však už dobrý servis a najmä hra na sieti slávili úspech a tretí set hráčky Iskry vyhrali. Štvrtý set už bol jasný Iskra rýchlo vyhrávala a vysoký náskok si udržala až do konca a druhý zápas vyhrala 3:1

Všetkým hráčkam ktoré do zápasu zasiahli patrí veľké poďakovanie, lebo predviedli v oboch zápasoch kvalitný volejbal. Aj keď sa vyskytli chyby, ale bojovnosťou a túžbou vyhrať porazili domáce hráčky.