Juniorky si priviezli prvé víťazstva z vonku

03. 11. 2012 |

1. liga juniorky – východ

MŠK Žiar nad HronomVK Iskra Hnúšťa

2:3 /(19,-17,-14,24,-12) a 1:3 (22,-21,-22,-17)

Iskra:

L.Slacka, B.Sliacka, Lucia Tokárová, M.Mrnková, M.Hochmannová, N.Klembuszová (J.Pásztorová, Lenka Tokárová, V.Sliacka, S.Vetráková, K.Sulyoková)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

Úvod zápasu zastihol hráčky Iskry nepripravené domáce si vybudovali niekoľko bodový náskok, ktorý si držali do konca setu, aj keď v závere setu už juniorky Iskry naznačili, že volejbal hrať vedia. To sa hneď ukázalo v nasledujúcom sete, keď držali taktovku setu po celý čas vo svojich rukách a domáce k ničomu nepúšťali. V podobnom duchu sa odohral aj tretí set. V týchto setoch sa hra družstvu darila, bodovali všetky hráčky a s chuťou sa pustili aj do štvrtého setu. Vyhrávali po celý čas, mali dokonca štyri mečboly, ale z nepochopiteľných príčin ich nevyužili, čo domáce využili a stav vyrovnali. Musel teda rozhodnúť skrátený set. Od začiatku to bol opatrný volejbal, ale hráčky Iskry mali stále o niečo navrch. V koncovke setu už nezaváhali a víťazstvo si ustrážili.

S výkonom družstva som spokojný, až na ten zbabraný záver štvrtého setu. Dievčatá podali dobrý obetavý výkon aj keď nastúpili trocha v pozmenenej zostave, keď na smečiarskom poste nahradila chorú Kvetkovú liberka družstva Tokárová Lucia a svoje miesto si zastala veľmi dobre.

Druhý zápas sa začal presne tak ako ten prvý. Nekoncentrovanosť hráčok Iskry, zlý pohyb na ihrisku bol dôvod prehry v prvom sete. Po dohovore trénerov však dievčatá opäť zapli, začali sa hýbať, hrať svoju hru a hneď to bolo vidno na výsledku. Vyhrali druhý set, čo ich ešte viac upokojilo. Tretí set bol vyrovnaný, ale iba do stavu 16:16. Potom prevzali taktovku hráčky Iskry a výborným podaním odskočili domácim hráčkam na rozdiel štyroch bodov a to si už ustrážili do konca setu. Štvrtý set bol ako na hojdačke. Hráčky Iskry rýchlo vyhrávali 7:2. Potom v ich radoch prišlo znova ku menšej nepozornosti a súper rýchlo vyhrával 10:7. Po oddychovom čase v radoch Iskry opäť nastal zlom a výborným podaním otočili priebeh zápasu na 15:10. To sa ukázalo ako rozhodujúci náskok. Dievčatá už nepoľavili a set ako aj zápas dotiahli do víťazného konca.

Druhý zápas sme začali katastrofálne. Niektoré dievčatá nemali záujem o hru. Robili sme veľa vlastných chýb. Dohovor a prestriedanie na konci prvého setu však pomohol a dievčatá si tak mohli zaknihovať prvé dve víťazstvá v tejto sezóne na hosťujúcej pôde, za čo im patrí naše poďakovanie a víťazstvá im dodajú ešte viac sily do ďalších ťažkých zápasov.