1. liga juniorky – východ

MVK Poltár – VK Iskra Hnúšťa

3:2  (-15,21,24,-20,13) a 0:3(-20,-24,-19)

L.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, N.Klembuszová, B.Sliacka, libero L.Tokárová (Lenka.Tokárová, J.Pásztorová, S.Vetráková)

Juniorky Iskry cestovali na predohrávku kola do Poltára. Úvod zápasu sa niesol v jasnej réžií hráčok Iskry. Domáce hráčky boli zaskočené peknou hrou hostiek a nevedeli si dať s nimi rady. Iskra set s prehľadom vyhrala. V druhom sete a opäť ukázala nedisciplinovanosť hráčok Iskry. Laxný prístup k zápasu dovolil domácim vyrovnať stav na 1:1. V podobnom duchu sa niesol aj tretí set. Opustené hráčky Iskry kopili jednu chybu za druhou. Domáce výborne podávali a mi sme sa nevedeli vzchopiť. Kazili sme ľahké lopty, čo nás stálo víťazstvo v sete, a ako sa ďalej ukázalo aj v zápase. Domáce po hrubých chybách hráčok Iskry set vyhrali 25:23. Štvrtý set sme sa trocha vzchopili. Aj keď domáce hráčky vyhrávali skoro po celý set najvyšším rozdielom 18:12, ale účinným podaním sme set vyhrali 25:20. Aj piaty rozhodujúci set sme mali vo svojich rukách. Náskok 12:9 nám však nestačil a domáce výborným podaním set vyhrali 15:13.V tomto zápase sme jasne vyhoreli na príjme podania. Zlý prístup väčšiny hráčok nám neumožnil lepší výsledok. Z hry v tomto zápase som sklamaný.

Druhý zápas sme opäť začali tak ako ten prvý. Bojovný duch nezostal iba v šatni, ale dievčatá si ho preniesli aj na palubovku. Domáce hráčky ostali zaskočené čo hráčky Iskry využili a set vyhrali. Aj druhý set sme mali plne v moci. Rýchly náskok nás však uspokojil a domáce začali stav doťahovať. Vyhrávali sme 20:10 a jasne sme mali set dohrať. Ale zasa zlý príjem nedôsledná hra a chyba na chybu dovolili domácim hráčkam stav zníži. Výhru sme vydreli v pomere 25:23. Tretí set sme už z rúk nepustili a set ako aj zápas sme dotiahli do víťazného konca.

Za druhý zápas musím dievčatá pochváliť, aj keď aj v tomto sa dopustili nespočetné množstvo vlastných chýb. Mrzí ma prístup niektorých hráčok, lebo oni volejbal hrať vedia len to nie vždy dokážu na ihrisku. Zisk štyroch bodov ma teší, ale za danej situácie sme mali na vyšší bodový zisk.