1. liga juniorky – východ

VK  Spišská Nová Ves – VK Iskra Hnúšťa

1:3 (-22,16,-20,-16) a  0:3 (-11,-24,-14)

M.Mrnková, M.Hochmannová, S.Vetráková, P.Kvetková, L.Tokárová, J.Pásztorová (T.Štefániková, I.Belicová,)

Juniorky Iskry cestovali za svojim súperom na východ republiky do Spišskej Novej Vsi. Keďže Spišiačky sa v tabuľke nachádzajú na treťom mieste a sú pravidelným účastníkom majstrovstiev Slovenska boli jasným favoritom stretnutia. Prvé dva sety boli veľmi zlé z oboch strán. Kým prvý set vyhrali hráčky Iskry v tom druhom boli úspešné domáce hráčky. Od stavu 1:1 na sety sa už konečne začal hrať juniorský volejbal na oboch stranách. Hnúšťanske hráčky sa prebrali zlepšili najmä pohyb, ktorý im do vtedy chýbal a hneď to bolo vidno na ich hre. Tretí set rozhodli vo svoj prospech hráčky Iskry len v jeho závere, ale štvrtý set od začiatku diktovali tempo a rýchlo si vybudovali viac bodový náskok, ktorý si udržali až do konca zápasu, ktorý vyhrali 3:1.

Presne tak, ako sa prvý zápas skončil tak druhý začal. Rýchle vedenie hráčok Iskry slušná hra v poli aj na sieti bola základom úspechu v prvom sete. Druhý set bol z našej strany ako na hojdačke. Prehrávali sme 1:6, o chvíľu sme vyhrávali 12:8, ale ani to nebolo všetko. Domáce hráčky bojovali nevzdávali sa a do koncovky išli s trojbodovým rozdielom, keď mali na svojich rukách tri setbaly. Za stavu 24:21 pre domáce hráčky sa nám podarilo získať bod. Na podanie prišla Štefánikova a svojimi štyrmi bodmi otočila priebeh setu v náš prospech a set sme vyhrali. Tretí set už sme z rúk nepustili od prvej lopty dievčatá kontrolovali priebeh hry a udržiavali si bezpečný viac bodový náskok, ktorý dotiahli do svojho víťazného konca.

Získali sme nesmierne dôležité body na horúcej pôde, čo nás veľmi teší. Mrzí ma však úvod zápasu, ktorý sme úplne odflákli, najmä čo sa týka pohybu a bojovnosti na ihrisku. Až po silnejšom dohovore a prestriedani aj kľúčových hráčok došlo ku zmene, čo sa prejavilo hneď aj na výsledku. Tieto dve výhry by nás mohli naštartovať za našim cieľom, ktorým je účasť na majstrovstvách Slovenska, Dievčatá však musia body dovezené zo Spiša potvrdiť už túto sobotu doma zo Žiarom nad Hronom na ktorý pozývame všetkých svojich fanúšikov.