Juniorky si vybojovali jedno víťazstvo v Poltári

1. liga juniorky – východ

MVK Poltár – VK Iskra Hnúšťa

3:1 (-22,21,20,25) a 2:3 (14,20,-18,-22,-10)

L.Sliacka, J.Zatrochová, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, libero L.Tokárová (P.Ďurišová, J.Pásztorová)

Juniorky Iskry cestovali na svoj ďalší zápas juniorskej prvej ligy do Poltára. Zápasy boli dramatické od začiatku až do konca. Volejbal veľmi vysokej úrovne sa musel páčiť každému z prítomných divákov. Prvý set mali vo svojej moci jasne hráčky Iskry, ktoré vyhrávali po celý set najmä výborným podaním. Druhý set lepšie zvládli v koncovke domáce hráčky, ktoré sa presadzovali najmä svojou výbornou útočnou hrou. Aj tretí set mali hráčky Iskry celkom dobre rozohratý, ale koncovka patrila opäť domácim. Obrovská škoda však bola štvrtého setu. Hráčky Iskry vyhrávali po celý čas, mali aj tri setbaly, ale domáce sa nevzdali a po chybách hráčok Iskry na príjme, zápas dotiahli do víťazného konca.

Druhý zápas bol ešte dramatickejší ako ten prvý. Domáce vyhrali pomerne hladko prvý set a v druhom mali opäť vyšší náskok, ale v závere setu sa ho podarilo hráčkam Iskry zredukovať. Od tejto chvíle už prebrali taktovku zápasu hráčky Iskry. Tretí set im jasne patril keď najmä podaním a príkladnou bojovnosťou v poli úplne ovládli hru. Aj štvrtý set juniorky Iskry vyhrali a musel teda rozhodnúť piaty set. Do neho vstúpili výborným podaním L.Sliackej. hráčky Iskry a v úvode vyhrávali 4:0. Domáce vzápätí otočili, ale pokazené podanie im neumožnilo ďalej bodovať. Na strane Iskry išla na podanie P.Kvetková, ktorá ďalšími štyrmi bodmi z podania vytvorila náskok 8:1. Potom body pribúdali na jednej aj druhej strane rovnomerne až do stavu 13:7 pre Hnúšťu. Domácim sa ešte podarilo pridať tri body vo svoj prospech, ale vytúžené dva body si pripísali aj hráčky Iskry a tak mohla v ich tábore po poslednom bode vypuknúť radosť.

Všetkým dievčatám patrí obrovské poďakovanie za predvedenú hru, najmä za bojovnosť, ktorú predvádzali po oba zápasy a to sa museli prvé dva sety zaobísť bez P.Ďurišovej, ktorá mala študentské povinnosti a na zápas sa dostavila neskôr.