1.liga juniorky – východ

MŠK Žiar nad Hronom – VK Iskra Hnúšťa

3:1(24,18,-20,22) a 3:0(22,12,10)

L.Sliacka, P.Ďurišová, B.Sliacka, S.Hosťovecká, M.Mrnková, M.Hochmannová, libero L.Tokárová(P.Kvetková, M.Jakubcová)

V treťom kole prvej ligy junioriek cestovali hráčky Iskry do Žiaru nad Hronom. Úvod stretnutia mali v rukách hráčky Iskry. Pri dobrom podaní nedovoľovali domácim hráčkam hrať rýchlu útočnú hru. Po celý prvý set ho hráčky Iskry vyhrávali. V závere setu ešte viedli 22:19, ale nepozornou hrou dovolili domácim vyrovnať stav na 23:23. Prvý setbal sa im ešte podarilo odvrátiť ale druhý už nie a po zbytočnej chybe set prehrali 26:24. Druhý set domáce hráčky hrali výborne najmä výbornými blokmi úplne eliminovali Hnúšťanské smečiarky, ktoré sa vôbec nevedeli presadiť ani z tých najvýhodnejších pozícií. Žiarčanky set vyhrali hladko 25:18. V treťom sete sa hráčky Iskry presadili najmä dobrým podaním. Domáce trocha poľavili čo juniorky Iskry využili a set vyhrali 25:20. Štvrtý set patril domácim, ktoré si už víťazstvo nenechali vziať, aj keď sa hra Iskry o niečo zlepšila.

Druhý zápas sa začal chybami na jednej aj druhej strane. Družstvá sa ťahali o každý jeden bod. Do stavu 20:20 to bol vyrovnaný set, ale záver hráčky Iskry nezvládli a po úspešných domácich blokoch set vyhrali 25:22. Od tohto vyhratého setu už domáce jednoznačne dominovali vo všetkých herných činnostiach. Hra Iskry bola veľmi zlá miestami až chaotická. Hráčky Žiaru vyhrali jasne obidva sety a zápas hladko 3:0.

Aj z takéhoto výprasku sa treba poučiť a zúročiť ho v nasledujúcom kole na domácej pôde proti Liptovskému Hrádku. Dievčatá si musia uvedomiť že iba koncentrovaná hra celého družstva prináša víťazstvá.