Juniorky úspešne zvládli Žiariansku prekážku

09. 02. 2013 |

1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – MŠK Žiar nad Hronom

3:0 (13,-22,11,25) a 3:0 (9,14,12)

Iskra:

L.Sliacka, P.Kvetková, M.Mrnková, M.Hochmannová, N.Klembuszová, B.Sliacka, libero Lucia Tokárová (S.Vetráková, Lenka Tokárová)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

Hráčky Iskry vstúpili do zápasu veľmi dobre. Veľmi dobré podanie a pekná útočná hra na sieti priniesla hladké víťazstvo v prvom sete. Víťazstvo v prvom sete však domácim hráčkam skôr uškodilo ako ich povzbudilo. Dievčatá prestali hrať svoju hru a dovolili hráčkam zo Žiaru uchytiť sa v zápase. Hosťujúce hráčka si set s prehľadom ustrážili a set vyhrali. Prehra v tomto sete opäť nakopla domáce hráčky a tie opäť potvrdili, že keď sa sústredia iba na hru dokážu poraziť každého súpera. Set s prehľadom vyhrali. Štvrtí set sa niesol žiaľ opäť v réžií hráčok hostí. Vyhrávali po celý set, ale koncovku nezvládli a domáce hráčky aj z trochou šťastia set ako aj zápas vyhrali.

Druhý zápas už bol v jasnej réžií domácich hráčok. Tie nedovolili svojmu súperovi prakticky nič a každý set si postrážili a zápas doviedli do víťazného konca. Do druhého zápasu nastúpili všetky hráčky a svoje miesta si zastali na výbornú.

Aj keď sa zdá výsledok jasný, najmä prvý zápas bol veľmi náročný. Za predvedený výkon patrí dievčatám poďakovanie, ale musia si uvedomiť, že iba koncentrovaný výkon po celý zápas prináša svoje ovocie.

foto M.Kušpál