1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa  – MVK Poltár

1:3 (-14,-18,22,-23) a 0:3 (-20,-13,-17)

P.Ďurišová, P.Kvetková, L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, N.Klembuszová, libero L.Tokárová (J.Pásztorová, S.Vetráková)

V poslednom kole prvej ligy junioriek privítali hráčky Iskry svojho súpera z Poltára. Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťujúcim hráčkam, ktoré diktovali tempo celého prvého setu, ktorý hladko vyhrali. Aj druhý set bol v ich réžií, ale už domáce hráčky viac vzdorovali svojmu súperovi. Tretí set bol vyrovnaný po celý čas rozhodovala koncovka setu, ktorú lepšie zvládli domáce hráčky a set vyhrali. Štvrtý set mal veľmi podobný priebeh ako tretí len koncovku lepšie zvládli hosťujúce hráčky a set vyhrali 25:23 a tým aj prvý zápas 3:1.

Druhý zápas sa niesol v jasnej réžii hráčok z Poltára, ktoré mali trocha uľahčenú cestu za víťazstvom, keďže tri domáce hráčky museli po prvom zápase odísť pre študentské povinnosti. Aj keď domáce hráčky bojovali na vyspelejšieho súpera jednoducho nestačili.

Všetkým dievčatám patrí poďakovanie za predvedené výkony. Oceniť musíme najmä ich bojovnosť počas obidvoch zápasov. Do druhého zápasu nastúpila v drese Iskry mladšia žiačka S.Vetráková  a svojim výkonom potešila trénerov.

Ako tréner junioriek a kadetiek chcem celému kolektívu hráčok poďakovať za celú úspešnú sezónu. Aj keď niektoré zápasy im nevyšli štvrté miesto v prvej lige junioriek je veľmi pekné. Z chýb ktoré počas celej sezóny nastali sa treba ponaučiť a do ďalšej sezóny prajem hráčkam najmä zdravie a hlavne pevnú vôľu pri trénovaní.

V závere by som chcel poďakovať všetkým fanúšikom ktorých sme v hojnom počte pritiahli do haly a najmä všetkým rodičom hráčok, ktoré zabezpečovali dopravu na zápasy a tiež nás finančne podporovali.