Juniorky Iskry si podelili body vo vyrovnanom duely

1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – ŠKM Liptovský Hrádok

3:1  (-22,23,21,14) a 0:3  (-24,-15,-24)

L.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, N.Klembuszová, L.Tokárová (L.Tokárová, J.Pásztorová, S.Vetráková)

Juniorky Iskry nastúpil na svoj ďalší dvojzápas proti lídrovi tabuľky hráčkam z Liptovského Hrádku. Úvod zápasu bol rozpačitý na obidvoch stranách. Hosťujúce hráčky mali však stále navrch a udržiavali si trojbodový náskok až do konca setu. Aj druhý set mal podobný priebeh. Hráčky Iskry neustále iba doťahovali náskok súpera. V závere setu sa k domácim priklonilo aj kus šťastia a set vyhrali. Tretí set už bol vyrovnaný po celý čas. Hráčky Iskry zlepšili pohyb na ihrisku začali sa viac venovať hre a úspech sa dostavil víťazstvom v sete. Štvrtý set patril jednoznačne domácim hráčkam, keď nedovolili svojmu súperovi prakticky nič a set hladko vyhrali a tým aj zápas 3:1.

S výkonom a výsledkom v prvom zápase môžem byť spokojný, ale znova mi tam chýbalo väčšie nasadenie niektorých hráčok. Slabší prístup na tréningoch sa musí v zápase prejaviť a to je náš prípad. Úvod druhého zápasu zastihol domáce hráčky úplne nepripravené. Slabý pohyb a neúčinná hra na sieti dovolil súperovi odskočiť až na stav 15:4. Po prestriedani v radoch domácich nastal v hre obrat, dievčatá stav dotiahli na 24:24 posledné slovo mali Liptáčky a set vyhrali. Druhý set vyhrali celkom jasne hosťujúce hráčky. Tretí set vyhrávali opäť domáce hráčky v závere setu ale prešustrovali 5 bodový náskok a veľmi zlým príjmom pokazili jasne vyhratý set.

Za druhý set môžem povedať iba toľko, že dievčatá prišli absolútne nepripravené na zápas. Aj keď postupne sa ich hra lepšila, vlastné chyby ich pripravili o lepší výsledok. Jasného lídra tabuľky sme mohli potrápiť viac a zobrať mu viacej ako tri body. Treba však podotknúť že pre chorobnosť sme museli meniť zostavu, ale bojovnosť družstva musí byt v ďalších zápasoch iná.