Juniorky víťazne nad Spišskou Novou Vsou

1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – VK Spišská Nová Ves

3:1 (18,-23,17,19) a 3:1 (-22,15,20,20)

P.Ďurišová, L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, libero L.Tokárová (J.Pásztorová, N.Klembuszová, J.Zatrochová)

V poslednom kole základnej časti ligovej súťaži junioriek domáce dievčatá urobili dôležitý krok. Víťazstvom si zabezpečili účasť v prvej štvorke play off, ktorá pokračuje v bojoch o tri miestenky na Majstrovstvá SR. Dievčatá zaujali bojovnosťou a peknými akciami, ktoré potešili domáceho fanúšika. Do zápasu lepšie vstúpili domáce hráčky. Niekoľkými výbornými podaniami domáce hráčky odskočili na rozdiel šiestich bodov, ktoré si zdržiavali po celý set. Druhý set bol vyrovnaný po celý čas. Domáce sa vlastnými chybami v závere pripravili o lepší výsledok. Hosťujúce hráčky využili hneď svoj prvý setbal a set vyhrali. Následné dva sety však už domáce hráčky diktovali priebeh hry a po bojovnom výkone dominovali v oboch setoch a zápas vyhrali 3:1.

Druhý zápas bol kvalitne ešte lepší ako ten prvý k čomu prispeli obidve strany výborným volejbalom. Prvý set po tuhom boji vyhrali hráčky zo Spiša. Domáce hráčky v tomto sete neboli plne koncentrované na zápas pozornosťou boli niekde v šatni. Ale od druhého setu už po výbornom kolektívnom výkone nepustili hosťujúce hráčky k ničomu aj keď tie bojovali domáce si už víťazstvo postrážili.

Dievčatám patrí obrovské poďakovanie za predvedený výkon za čo boli dievčatá odmenené veľkým potleskom slušne zaplnenej športovej haly v Hnúšti. Dievčatá aj touto cestou ďakujú svojím verným divákom a veria že ich svojimi výkonmi prilákajú do haly aj v ďalšom priebehu sezóny.