Juniorky vydolovali vo Zvolene len štyri body

03. 03. 2013 |

1. liga juniorky – východ

TJ Slávia TU Zvolen – VK Iskra Hnúšťa

0:3 (-18,-15,-15) a 3:2 (-23,16,23,-18,15)

Iskra:

L.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, N.Klembuszová, B.Sliacka, libero L.Tokárová (Lenka.Tokárová, J.Pásztorová)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

Prvý zápas jasne patril hráčkam Iskry. Jasne ovládli dianie na palubovke a svojmu súperovi nedovolili vôbec nič. Za necelú hodinu jasne vyhrali nad svojim súperom.

Druhý zápas bol pre trénerov veľkým rozčarovaním. Aj keď sme medzi zápasmi upozorňovali hráčky, aby svojho súpera nepodcenili opak sa stal pravdou. Od začiatku zápasu profesorsky hrajúce hráčky Iskry doplatili na svoju profesorskú hru. Asi si mysleli, že víťazstvo im padne do rúk samo. Veľmi zlá hra postavila domáce rýchlo na nohy. Aj keď sme ešte prvý set casino spiele vyhrali ďalšie dva už boli v domácej réžií. Štvrtý set sme znova hladko vyhrali. Piaty set mali domáce jasne vo svojej réžií.

K druhému zápasu mám veľké výhrady. Hráčky, ktoré doteraz v každom zápase družstvo ťahali dnes nepodali výkon, ktorý vedia. Zlý pohyb a katastrofálna hra na sieti umožnila domácim vyhrať zápas. Dúfam, že sa z tejto prehry poučia a v ďalšom kole ukážu to čo vedia. V hre Iskry podala výkon na úrovni prvej ligy junioriek iba liberka L.Tokárová, ostatné hráčky veľmi sklamali a ich výkony by sa nepriblížili ani výkonu mladších žiačok.