Juniorky zabojovali na domácej pôde

11. 03. 2012 |

1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – MŠK Žiar nad Hronom

3:2 (16,-18,25,-11,5) a 3:1 (-13,20,9,9)

Iskra:

P.Ďurišová, L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, libero J.Zatrochová (N.Klembuszová, J.Pásztorová)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

V ďalšom kole nadstavbovej časti prvej ligy junioriek si zmerali hráčky Iskry sily zo svojimi rovesníčkami zo Žiaru nad Hronom. Keďže nastúpili dva veľmi vyrovnané družstvá očakával sa vyrovnaný priebeh. To sa aj naplnilo. Úvod zápasu patril domácim hráčkam, ktoré jednoznačne ovládli prvý set. To však bolo z ich strany na dlhšiu dobu všetko. Hráčky od Hrona využili nekoncentrovanosť ale najmä zlý pohyb domácich hráčok a druhý set jasne vyhrali. Aj v treťom sete dominovali hosťujúce hráčky ale iba do stavu 19:14 v ich prospech. Po oddychovom čase a prestriedaní domáce vyrovnali stav zápasu na 19:19 a pridali ešte aj dva body navyše. Lenže stav 21:19 pre domáce hráčky im opäť viac ublížil ako ich povzbudil a po vlastných chybách súper stav vyrovnal a po troch ďalších chybách v domácom tábore dokonca vyhrával 24:21. Domáce však opäť zabojovali skóre vyrovnali a po dráme set vyhrali 27:25. Štvrtý set však domáce hráčky zbabrali čo hostky poľahky využili a set ľahko vyhrali. Piaty rozhodujúci set ovládli však už domáce hráčky, ktoré nedovolili hráčkam zo Žiaru vôbec nič a zápas vyhrali v pomere 3:2.

Prvý zápas domácim hráčkam veľmi nevyšiel, aj keď zápas vyhrali s ich hrou nevládla vôbec spokojnosť. Dievčatám chýbala väčšia koncentrovanosť disciplína a najmä pohyb na ihrisku.

Druhý zápas sa začal jasne vyvíjať v prospech hráčok zo Žiaru nad Hronom, ktoré jasne ovládli prvý set. To však bolo z ich strany všetko. Domáce hráčky sa vzchopili prestali robiť vlastné chyby a jednoznačne dominovali v ďalších troch setoch. Za predvedenú hru v druhom zápase si dievčatá zaslúžia pochvalu. Uvedomiť si však musia, že len koncentrácia po celý zápas prináša víťazstvá.