Juniorky začali premiéru v 1. lige víťazne

TJ Slávia TU Zvolen – VK Iskra Hnúšťa

0:3 (-8,-14,-19) a 0:3 (-16,-9,-19)

P.Ďurišová, L.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, B.Sliacka, P.Kvetková, liberka L.Tokárová, (S.Hosťovecká, M.Jakubcová)

Juniorky vo svojej premiére jednoznačne dominovali vo Zvolene a odnášajú si plný bodový zisk.

Hnúšťanske juniorky si odbili premiéru v prvej juniorskej lige skupiny východ. Dievčatá cestovali za svojim súperom do Zvolena, ktorý už niekoľko rokov veľmi úspešne hráva medzi slovenskou juniorskou elitou. Hráčky Iskry vstúpili do zápasu veľmi pozorne vyvarovali sa zbytočných chýb, čo bolo dôležité pre úvod zápasu. Výborným podaním všetkých hráčok zaskočili domáce hráčky a set jednoznačne vyhrali. Aj druhý set mal podobný priebeh. Hráčky Iskry dominovali opäť na servise, ale pridali aj peknú pestrú hru na sieti, kde sa presadzovali najmä Ďurišová, Mrnková a Kvetková. Set doviedli do víťazného konca 25:14. Tretí set už nenechali dievčatá nič na náhodu, aj keď poľavili v  bojovnosti, ale stačilo to na súpera a set ako aj zápas doviedli do víťazného konca.

Druhý zápas sa od začiatku opäť vyvíjal jasne v prospech hráčok Iskry. Rýchlo si vybudovali niekoľko bodový náskok, ktorý si udržali do konca setu a vyhrali ho 16:25. Druhý set začali dievčatá výborným podaním L.Sliackej, pri jej podaní si vybudovali hráčky Iskry až 11 bodový náskok, ktorý ešte do konca setu navýšili až na 16 bodový a set vyhrali 25:9. Tretí set bol azda najvyrovnanejší. Bojovalo sa o každý bod. Záver setu však hráčky z Hnúšte opäť zapli a nedovolili pomyslieť domácim hráčkam na zvrat v zápase a set vyhrali 25:19 a zápas 3:0.

Aj keď výsledok jasne hovorí v prospech hráčok z Hnúšte víťazstvo sa nerodilo ľahko. Dievčatám patrí poďakovanie za predvedení výkon. Azda najväčší podiel na víťazstve má libero družstva L. Tokárová, pre ktorú nebola stratená žiadna lopta a svojim príjmom umožňovala nahrávačke hrať pestrú útočnu hru.