1. liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – MŠK Žiar nad Hronom

3:2 (-15,-20,19,20,12 ) a 3:0 (16,22,18)

P.Ďurišová, L.Sliacka, B.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, P.Kvetková, libero L.Tokárová (J.Pásztorová, N.Klembuszová)

Do zápasu vstúpili obe družstvá veľmi opatrne. Ani jedno z družstiev nechcelo urobiť nejakú vážnu chybu. Domáce si vybudovali šesť bodový náskok. Tento stav im skorej ublížil ako ich povzbudil a hráčky Iskry rýchlo prišli o svoj náskok. Hráčky zo Žiaru sa chytili a nedovolili domácim hráčkam vôbec nič a v prvom sete jednoznačne dominovali. Druhý set bol vyrovnaný, ale len do stavu 15:15. Potom hosťujúce hráčky sériou piatich bodov odskočili domácim hráčkam a náskok si udržali až do konca setu. Tretí set bol opäť veľmi vyrovnaný. Záver setu však zvládli lepšie domáce hráčky a zdramatizovali priebeh zápasu. Aj štvrtí set bol ako na hojdačke, ale záver setu vyznel lepšie pre domáce hráčky a tie si vynútili piaty rozhodujúci set. Do tajbrejku vstúpili lepšie domáce hráčky, ktoré diktovali priebeh celého setu, a po niekoľkých vydarených akciách dotiahli set ako aj zápas do víťazného konca.

Druhý zápas od začiatku mali pevne v rukách domáce hráčky. Tie diktovali priebeh zápasu a nedovolili hosťujúcim hráčkam ani len pomyslieť na víťazstvo. Iba v druhom sete sa hosťujúce hráčky držali do stavu 18:18. Potom po oddychovom čase sa hráčky Iskry znova prebrali a set dotiahli do víťazného konca. Tretí set bol vyrovnaný do stavu 17:17. Od tohoto stavu však domáce hráčky plne ovládli hru a najmä výborným podaním odskočili hráčkam zo Žiaru o o sedem bodov a tie si udržali až do konca setu.

Dievčatám patrí poďakovanie za predvedený výkon. Aj keď sa ťažšie rozbiehali predsa dokázali poraziť svojho súpera najmä svojou bojovnosťou.