Juniorky zatiaľ v 1. lige sú neporazené a bez straty a setu

1.liga juniorky – východ

VK Iskra Hnúšťa – AC UNIZA Žilina

3:0 (12,22,13) a 3:0 (22,16,19)

P.Ďurišová, L.Sliacka, M.Mrnková, M.Hochmannová, B.Sliacka, P.Kvetková, liberka L.Tokárová, (S.Hosťovecká, M.JakubcováT.Štefániková)

Juniorky bez väčších problémov, kľudnou a spoľahlivou hrou poslali domov Žilinčanky bez straty setu. V ďalšom kole prvej ligy junioriek skupiny východ si hráčky Iskry zmerali sily s hráčkami zo Žiliny. Vstup do zápasu sa dievčatám z Hnúšte vydaril veľmi dobre. Dobrým podaním odtlačili súpera od siete čím mu neumožnili hrať útočnú hru. Prvý set s prehľadom dotiahli do víťazného konca v pomere 25:12. Druhý set už bol vyrovnanejší. Chyby na obidvoch stranách nedovoľovali ani jednej strane odpútať sa  od svojho súpera. V závere setu hráčky Iskry opäť výborným podaním odskočili svojmu súperovi na rozdiel troch bodov a set doviedli do víťazného konca 25:22. Tretí set hráčky Iskry nedovolili hráčkam Žiliny vrátiť sa späť do zápasu a peknou útočnou hrou dotiahli set ako aj zápas do víťazného konca.

Druhý zápas mal veľmi podobný priebeh ako ten prvý. Najdramatickejší bol prvý set. Družstvá sa striedali vo vedení až do konca setu. Záver setu vyšiel lepšie hráčkam z Hnúšte, ktoré aj so šťastím vyhrali 25:22. Druhý set patril po celý čas hráčkam Iskry. Rýchlo si vybudovali niekoľko bodový náskok, ktorý si udržiavali až do konca a set vyhrali 25:16. Tretí set sa začal dobrým podaním L.Sliackej. Náskok 3:0 však dievčatám uškodil a zrazu bolo z 3:0, 3:8 pre súpera. Od tohto stavu dievčatá opäť zabojovali a nedopustili hráčkam zo Žiliny zvrat v stretnutí a bojovným výkonom set vyhrali 25:19 a zápas 3:0.

Dievčatám po ťažkom týždni spojený s chorobami a študentskými povinnosťami patrí veľké poďakovanie za predvedený výkon.