VK Iskra Hnúšťa A – ŠVK Tatran Banská Bystrica

3: 0 (11,11,15) a 3:1 (-20,14,9,23)

Iskra A:

M.Mrnková, P.Kvetková, B.Sliacka, J.Pásztorová, N.Klembuzsová, M.Hochmannová, (Lenka Tokárová, T.Štefániková, S.Vetráková)

Kadetky Iskry ako líder súťaže si zmerali sily so svojim súperom z Banskej Bystrice. Keďže sa stretli prvé družstvo a tretie očakával sa tuhý boj. Opak však bol pravdou. Domáce hráčky pristúpili k prvému zápasu veľmi svedomito. Nedovolili svojmu súperovi nič a hrali si svoju hru. V družstve Iskry sa prestriedali všetky hráčky  a zápas aj napriek tomu vyhrali.

Druhý zápas bol však už vyrovnanejší. Prvý set mali jasne v rukách hráčky z pod Urpína. Ku všetkému však prispeli domáce hráčky, ktoré prestali hrať svoju hru, a súper sa ľahko chytil. Zlý pohyb a množstvo chýb ich stálo prehru v prvom sete. Po dohovore a prestriedaní domácim hráčkam jasne patrili ďalšie dva sety. Aj štvrtý set mali domáce hráčky pod kontrolou, ale už sa videli v šatni a to bola ich veľká chyba. Súper sa chytil sa zdramatizoval záver zápasu. Hostky vyhrávali 23:20, ale domáce hráčky skóre vyrovnali a po úspešných podaniach Kvetkovej si záver zápasu ustrážili a vybojovali si tak veľmi potrebné tri body. Dievčatá po prvom ľahko vyhratom zápase si mysleli, že víťazstvo im padne do lona aj v druhom zápase. Po prvom prehratom sete však opäť nastal obrat a hráčky Iskry sa vzchopili. Škoda však, že dopustili vo štvrtom sete drámu. Aj keď so šťastným koncom pre nás, dievčatá si musia uvedomiť, že len sústredená hra po celý zápas prináša svoje ovocie. Dievčatám však patrí poďakovanie za ich výkon a želám im aby v poslednom kole v Brusne potvrdili svoju dominantnosť v súťaži.