M SR OS kadetky – juh

TJ ŠK VK Krupina – VK Iskra Hnúšťa A

2:3 (-12,22,-20,13,-14) a 0:3 (-22,-15,-16)

M.Mrnková, J.Pásztorová, P.Kvetková, B.Sliacka, N.Klembuszová, M.Hochmannová (S.Vetráková, L.Tokárová,T.Štefániková)

V ďalšom kole prvej triedy kadetiek cestovali hráčky Iskry do Krupiny. Úvod zápasu patril jednoznačne hráčkam Iskry. Svojho súpera predčili vo všetkých herných činnostiach. Základ úspechu v tomto sete bolo výborné podanie. Druhý set už bol vyrovnaný a menšia nepozornosť hráčok Iskry postavila na nohy domáce hráčky. Tie set vyhrali. V treťom sete a skóre menilo až do stavu 18:18. Od tohto stavu prevzali taktovku do svojich rúk hráčky Iskry a set dotiahli do víťazného konca. Keď sa už zdalo, že sa dievčatá chytili, opak bol pravdou. Veľmi zlý príjem a slabý pohyb na ihrisku umožnil domácim hráčkam vyrovnať stav na 2:2. Vstup našim hráčkam vyšiel celkom dobre. Vyhrávali po celý čas. Ale domáce hráčky sa nevzdávali ani keď bol stav 13:8 v ich neprospech. Chvíľková nepozornosť hráčok Iskry im umožnila stav vyrovnať na 13:13. Ani tento stav online bingo nezobudil hráčky Iskry a urobili ďalšiu chybu. Domáce hráčky mali na svojich rukách mečbal. Až za stavu 14:13 pre domáce hráčky sa podarilo stav vyrovnať. Za stavu 14:14 prišla na podanie P.Kvetková a výborným podaním dosiahla pre nás tak potrebné dva body.

Druhý zápas mali jasne v rukách kadetky Iskry. Domácim hráčkam neumožnili prakticky nič. Úplne ovládli celý zápas a výbornou hrou si ľahko poradili zo svojim húževnatým súperom.

Za predvedené výkony dievčatám ďakujem. Aj keď ich výkon najmä v prvom zápase nebol najlepší zabojovali a zvládli ho. Za druhý zápas ich musím pochváliť. Pristúpili k zápasu zodpovedne a opäť sa na ich ruky dostala pohoda.