Kadetky A sa vytrápili v Brusne

10. 03. 2013 |

M SR OM  kadetky – juh

ŠK CVČ Brusno – VK Iskra Hnúšťa A

1:3 (-14,-26,23,-9) a 2:3 (23,-22,-13,22,-5)

Iskra A:

M.Mrnková, P.Kvetková, B.Sliacka, J.Pásztorová, N.Klembuzsová, M.Hochmannová, (Lenka Tokárová, T.Štefániková, S.Vetráková)

Tréneri: I.Pasiar, I.Slivková

Kadetky Iskry nastúpili na svoj posledný dvojzápas ako líder súťaže. Iba víťazstvá v obidvoch zápasoch ich udržia v hre o celkové prvenstvo. Dievčatá to dobre vedeli a vstup do zápasu im jasne patril. Prvý set ovládli a svojho súpera k ničomu nepustili. Domáce hráčky sa však osmelovali a vo výbornej atmosfére veľmi potrápili naše hráčky. Druhý set sme po dráme vyhrali. Tretí bol vyrovnaný po celý čas. Menšia nepozornosť nás pripravila o víťazstvo v sete. Štvrtý set sme však zvládli a s prehľadom sme ho vyhrali.

Druhý zápas bol ešte dramatickejší ako prvý. Prvý set so šťastím vyhrali domáce hráčky. Druhý a tretí set však patril opäť hráčkam Iskry. V priebehu týchto dvoch setov sme výborne podávali. Keď už sa zdalo, že by zápas mohli dotiahnuť do víťazného konca, opak sa stal pravdou. Domáce hráčky bojovali a zaskočené hráčky Iskry robili vlastné školácke chyby. Náskok domácich rýchlo narastal. Aj keď sme v závere desaťbodový náskok domácich vyrovnali  záver patril domácim. Musel teda rozhodnúť piaty set. Dievčatá sa našťastie včas zobudili a rýchlo vyhrávali vyšším rozdielom. Náskok si udržali až do konca a mohli sa tešiť z vydretého, ale zaslúženého víťazstva.

Dievčatám patrí poďakovanie za celú sezónu. Zo všetkých zápasov ktoré, odohrali našli premožiteľa len v dvoch zápasoch.