Kadetky doma po dobrom výkone nestačili na súpera zo Žiaru nad Hronom

VK ISKRA Hnúšťa  – MŠK Žiar nad Hronom

1:3 (-21,-6,18,-16) a 2:3 (-13,8,-24,22,-5)

L.Sliacka, B.Sliacka,  P.Ďurišová, N.Klembuszová, P.Kvetková, M.Hochmannová, (M.Jakubcová, D.Dolezsová)

Tréneri: Mgr. Š.Majeský, I.Pasiar

Prvý set v prvom duely bol vyrovnaný, domáce hráčky však niekoľkými nedôsledne odohratými loptami stratili v závere setu kontakt so skúseným súperom. Väčšia skúsenosť a sústredenosť sa ukázala v druhom sete, keď hostky zvíťazili rozdielom triedy. Domáce mladé hráčky sa však pozbierali a tretí set od začiatku do konca mali pod kontrolou. V štvrtom sete sa znova ukázala sila smečiarok súpera, proti ktorým  nenašli domáce účinnú odpoveď a hostky vyhrali zápas 3:1. Domáce kadetky zväčša zastúpené staršími žiačkami však ukázali, že pri pozornej hre a dôvere vo vlastné sily vedia hrať proti súperkám, ktoré majú skúsenosti z juniorskej ligy.

Druhý zápas súperky utlmili hneď začiatkom entuziazmus mladých Hnúšťaniek, ktoré sa však pozviechali a dali súperkám lekciu, keď vyhrali set vysoko 25:8. Tretí set domáce mali dlho pod kontrolou a dlho to vyzeralo, že ho vyhrajú. Škoda nepremeneného setbalu, pretože následne druhý setbal vyžil súper a vyhral set 26:24. Hnúšťanky hrali pestro, bojovne, útočne, lenže v závere nezvládli vlastné podanie a loptu zadarmo. To ich stalo víťazstvo v sete a neskôr sa ukázalo, že i asi aj v zápase. Vo štvrtom sete sa vyhrnuli domáce znova do útoku, vyhrali set a vyrovnali stav na 2:2. V piatom rozhodujúcom sete sa však ukázala znova skúsenosť súperiek z juniorky, ktoré už nezaváhali a jednoznačne vyhrali set i celý zápas.

Domáce si však za svoj výkon zaslúžia pochvalu, pretože ukázali nápaditý a útočný volejbal, podporený bojovnosťou.